STATUS QUO

Вибираємо гітару: популярні види гітар

Источник фото: singplay.ru

Вирішили освоїти гітару, але не знаєте, який тип інструменту вибрати, і з чого почати? Тоді RockSchool допоможе вам і розповість про різновиди гітар!

Які бувають гітари

Акустичні

Источник фото: nota-bene-academy.com.ua

Дехто, почувши про акустичні гітари, вважає, що це лише класична гітара. Насправді, класична просто найбільш популярна, однак, окрім неї, є ще чимало різновидів саме акустичних гітар: дредноут, джамбо, укулеле та інші.

Для акустичного інструмента характерний свій, «живий» звук, тому для того, аби на ньому грати, не потрібні посилювачі.

Класична гітара – найбільш звичний для багатьох різновид акустичної гітари. Як правило, більшість таких інструментів має нейлонові струни, що дають м’який насичений звук. Чудово підходить для виконання мелодій майже в будь-якому жанрі, окрім важкого року і металу. Це може бути класика, рок, поп, джаз, бардівські пісні тощо.

Дредноут – справжня «ковбойська» гітара. Вона має більш гучний і виразний звук, ніж класична, підходить майже для всіх жанрів. На ній зазвичай металеві струни, тому можлива гра з медіатором.

Джамбо – на сьогодні досить рідкісний тип гітари. Звучить дуже гучно, навіть гучніше за дредноут. Має металеві струни і дуже великий корпус. Як правило, підходить як акомпанемент. Можна працювати у найрізноманітніших напрямах – рок, поп, блюз.

Укулеле – чотириструнна гавайська щипкова гітара, що передбачає музику в тихоокеанському стилі.

Електрогітари

Источник фото: freetorg.com.ua

Електрогітари, як ви здогадалися, здатні працювати тільки з посилювачами. Корпус електрогітари цілісний і доволі тонкий, і порожнього простору в ньому майже немає. Звук уловлюють і знімають датчики (їх може бути різна кількість, залежно від бажаного ефекту), потім перетворюють його в електричний сигнал. Далі цей сигнал посилюється за допомогою комбопідсилювача.

Окремо варто згадати і про бас-гітару. Це особливий тип електрогітари, що вирізняється дуже довгим грифом, а її струни значно товстіші за струни інших електрогітар. Завдяки такій конструкції, інструмент дає глибоку насичену звукову палітру.

Електро- і бас-гітари призначені для гри у рок-групах. Вірніше, без них, власне, і не вийшло би рок-групи. Тому уроки гри на електрогітарі зазвичай і дають учасники рок-гуртів.

Професійні уроки гри на електрогітарі від RockSchool – це індивідуальний підхід досвідчених викладачів.

Електроакустичні гітари

Електроакустична гітара дуже схожа на акустичну. На ній можна грати й без підключення до апаратури, але якщо виникне потреба посилити звук, то це можна зробити, підключивши посилювач.

Напівакустична гітара

Источник фото: muztorg.ru

Напівакустична гітара, хоч і має певні риси акустичної (зокрема, резонуючий корпус), але грати на неї без підключення до апаратури неможливо. На ній грають джазові композиції, саме тому її часто називають «джазова гітара».

comments powered by Disqus