Ринок сучасної вінілової продукції відрізняється своїм розмаїттям. Якщо досвідчені колекціонери почувають себе, наче риба в воді, то новачку легко розгубитися. Найкращий вибір можна зробити, якщо знати параметри вибору та особливості вінілових платівок.

Питання при виборі платівок

На що звертати увагу при виборі платівки? Як перевірити її колекційну цінність? У чому відмінність нових платівок від уживаних? Наші фахівці підготували відповіді на основні питання, які допомагають багатьом новачкам зробити вибір.

Оцінка якості вінілової платівки перед купівлею

Щоб покупка платівки принесла задоволення, варто скористатися наступними порадами.

  1. Зовнішні ознаки. Щоб уникнути купівлі вінілу низької якості, необхідно уточнити показники спотворення. Вони мають бути 0,15 мм або нижче. Якщо значення буде вище, звуковий сигнал буде відтворюватися зі спотворенням тональності. Огляньте край платівки, саме там найлегше виявити дефект.

  2. Перевірте обидві сторони платівки: не повинно бути подряпин, адже механічні ушкодження погіршують якість звуку.

  3. Сучасна платівка виготовлена із вінілової смоли. Необхідно з'ясувати інформацію про рівень шуму, який не має бути нижчий 54 децибел. Деякі серійні різновиди можуть бути винятком з правил — їхній рівень шуму може бути на 2 децибела нижче.

  4. Уважно розгляньте канавку — спіралеподібну доріжку, за якою можна орієнтуватися у віці вінілу. Вона повинна бути туго скрученою. Можна зробити розрахувати час використання платівки, щоб зрозуміти, скільки ще вона прослужить. Глибина та ширина канавки не мають бути великими. Чим менше канавки, тим довше та якісніше вона передаватиме звукові хвилі.

  5. Зверніть увагу на колір вінілової платівки. Якщо колір вінілу змінився або потьмянів — це показник поганої якості звуку. Старі неякісні платівки чорного кольору можуть з часом посіріти. Також звернете увагу на наявність плям та бруд в канавках. Центральний отвір платівки та етикетка теж можуть допомогти переконатися в якості товару.

  6. Можна зважити платівку. 12-дюймовий вініловий диск зазвичай важить 120-200 гр. Деякі меломани стверджують, що важка пластинка прослужить довше. Але це не означає, що, якщо вініл легкий, він обов'язково буде поганої якості. Багато залежить від якості запису. Хороший запис відмінно прозвучить на диску 120-грамовому диску.

  7. Також рекомендовано звернути увагу на швидкість обертання. 12-дюймова LP платівка програється на 33 1/3 обертах за хвилину. Деякі музичні стилі вимагають найвищої точності відтворення. Для багатьох джазових композицій підходить швидкість 45 обертів за хвилину.

  8. Щоб оцінити унікальність платівки, візьміть її в руки, оберніться обличчям до темної частини приміщення та простежте за відблиском світла. Відблиски не мають бути понад 5 см.

Висновок

Популярність вінілу настільки зросла, що багато сучасних виконавців випускають варіанти своїх альбомів в "цифрі" та на вінілі. Причому вінілові копії завжди мають ексклюзивний характер, їх неможливо підробити або копіювати піратським способом.

Тому купуючи платівки в перевірених магазинах, можна бути впевненими в тому, що ви отримуєте оригінал. Це неймовірне відчуття - тримати в руках вінілову платівку в паперовому конверті та відчувати емоційне піднесення.