Галузь електротехніки стрімко розвивається, пропонуючи все більше рішень у вигляді приладів автоматизації, розумних вимикачів, реле з дистанційним керуванням, датчиків і т.д. Переважно ця продукція має мінімалістичне й універсальне оформлення. Різниця в конструктивних елементах, функціях і дизайні призводить до того, що підібрати схожі за стилем і коректно взаємодіючі пристрої для однієї системи розумного будинку стає доволі складно. Якщо не приділяти увагу цьому питанню, всі зусилля на облаштування досить дорогої системи будуть ніби стерті. Красиве та високотехнологічне рішення для цього запропонував тандем французьких компаній Netatmo та Legrand. Два гіганти електротехнічної галузі вклали в розробку колекції пристроїв для розумного будинку свої сили, інженерні досягнення, наукові дослідження та потужності виробничих майданчиків.

розумний будинок від Netatmo та Legrand

Чим займалася компанія Netatmo?

Хоча пристрої автоматизації та розумна електрофурнітура випускаються одночасно під двома марками Netatmo Legrand, компанії чітко розділили свої обов’язки в її створенні. Раніше бренд Нетатмо випускав окреме обладнання та його комплекти, оформлені переважно у простому класичному варіанті. Розумна електроніка ззовні не відрізнялася від звичайних вимикачів і розеток. Спроби урізноманітнити оформлення завершилися появою світлової індикації, позначок на клавішах та більш сучасним виглядом лицьових панелей.

За лаконічним дизайном Нетатмо найбільшу увагу приділяє технічним рішенням. Це сильна сторона бренда, яка і була використана при розробці уніфікованої за сумісністю та оформленням колекції обладнання для розумного будинку.

Netatmo — французький еталон у використанні інноваційних технологій. Для трьох серій нового обладнання для розумного будинку Netatmo Legrand ця компанія розробляла усі схеми, конструкцію механізмів, підбирала контролери та всі інші компоненти, які розміщуються у монтажному коробі чи комунікаціях. Розробки Нетатмо — це все, що сховано під красивою лицьовою панеллю https://electrica-shop.com.ua/Netatmo-with-Legrand. Також компанія займалася «інтелектуальною» складовою, тобто програмуванням. Завдяки вкладу розробника в нових приладах були реалізовані такі можливості й функції:

  • Керування всім обладнанням і приладами освітлення завдяки лише одному дотику.
  • Керування голосом. Для цього пристрої налаштовані так, аби вони могли взаємодіяти із голосовими помічниками Гугл Асистент, Сірі, Олекса.
  • Застосунок, призначений для увімкнення та вимкнення освітлення, керування технікою, рольставнями та жалюзі.
  • Бездротові вимикачі, які не потребують енергопостачання від електромережі та працюють за рахунок радіосигналу.
  • Головний вимикач «Вдома / Не вдома», яким можно одним натисканням віддати команди всій автоматиці в будинку.
  • Дистанційне управління мережею опалення.

Легранд — дизайн і матеріали на вищому рівні

Legrand — це вже більше про сучасну естетику та увагу до дрібниць. Компанія має штат талановитих дизайнерів, які й розробили оформлення для трьох серій. До того ж у компанії Легранд вважають, що сировина для будь-якої продукції має бути високоякісною, адже це впливає не тільки на надійність, а й на зовнішній вигляд.

Українській аудиторії доступні всі пристрої у трьох варіантах дизайну:

  • Celiane. Квадратні рамки з рівними гранями злегка закруглені по кутах, а от вставки на лицьових панелях — круглі. Це додає деяку футуристичність та фантазійність електрофурнітурі. Поверхні гладенькі та рівні, без жодних вигинів та рельєфу. Для цієї серії використані такі матеріали, як алюміній, ардезія, біла перкаль. Celiane буде дуже гармонійною в інтер’єрах у стилі мінімалізму, хай-теку, лофту.
  • Valena Life. В цій серії головна форма — квадрат. Вимикачі та розетки обрамлені широкими рамками, які мають виражений об’єм та рельєф. Дизайнери пропонують пристрої в трьох варіантах: білий ампір, бежевий ампір, алюміній. Це варіант для більш експресивних інтер’єрів.
  • Valena Allur. М’яке та плавне заокруглення кутів тут є і на рамках, і на вставках. Рамки доступні не тільки з білого термопласту чи алюмінію, а ще й із білого скла. Allur підійде для будь-якого інтер’єрного стилю, однак найбільш вигідно виглядатиме в модерні, класиці й хай-теці.

Які в колекції є пристрої для розумного будинку?

Окрім варіативності за дизайном, матеріалами та кольорами передбачений і широкий перелік пристроїв:

  • Дротові — димери, розумні вимикачі і розетки, мікромодулі для освітлювальної техніки.
  • Бездротові — сценарні розумні вимикачі.
  • Спеціальні — розумний вихід для кабелю, керування побутовою технікою, прилади для відстеження параметрів струму в мережі.

Обладнання Netatmo Legrand може взаємозамінюватися і доповнюватися, а для їх монтажу зазвичай достатньо звичайних монтажних коробів та штатної мережі. Цікаво, що дизайнери інтер’єрів в Україні охоче використовують ці три серії при облаштуванні квартир і будинків різного рівня.