Років 20 тому кавомашини купували переважно власники:

  • барів;
  • кафе;
  • ресторанів;
  • закусочних.

Сьогодні їх із задоволенням купують для встановлення в офісах та на підприємствах, а також шанувальників кави все більше цікавить кавомашина для дому. Головна причина такого рішення — прагнення забезпечити себе та домашніх підбадьорливим напоєм і заразом підняти настрій. Перше питання, з яким стикаються покупці: яка кавоварка краща?

Ручні та автоматичні кавомашини

Яка модель краща? Якщо ви маєте намір купити професійну кавоварку, слід визначити, яким критеріям вона повинна відповідати. Розрізняють два класи подібних апаратів: ручні та автоматичні. Чим відрізняються? Все просто:

  1. Перші заправляють меленою кавою.
  2. Другі — кавовими зернами.

При встановленні ручних кавомашин слід купити кавомолку, аксесуари для зберігання меленої кави, навчити персонал або домашніх. Вбудована кавомолка забезпечує переробку зерен безпосередньо перед приготуванням, а це дасть більш насичений аромат та смак. Додаткові функції: пресування та дозування. За рахунок цього вдається отримати напій високої якості навіть за відсутності бариста. Таким чином, подібний апарат ідеальний для встановлення у місцях, де не передбачається участь людини, яка займатиметься виключно приготуванням кави.

Основні характеристики кавомашини

Ключовий параметр - продуктивність, він характеризує скільки чашок напою можна приготувати за певний час. Так, деякі апарати забезпечують вихід до 100 порцій щогодини, чого вистачає для обслуговування невеликого кафе чи ресторану, але для домашнього вживання такої продуктивності буде дещо забагато. Інші характеристики:

  1. Кількість робочих місць. Популярний варіант - двогрупні апарати, бойлер таких пристроїв може бути загальним або роздільним (окремий резервуар і ТЕН для кожної групи). Перевага автономних груп - можливість адаптувати одну для приготування, наприклад, еспресо, а другу - під ристретто.
  2. Метод нагнітання тиску: за допомогою спеціальної помпи або леверних моделей, в яких необхідно натиснути на спеціальний важіль.
  3. Технологія приготування кави: капсульна або чалдова (собівартість приготування напоїв нижче).
  4. Об'єм бойлерного бака - варіюється в межах від 2,5 до 11 і більше літрів.
  5. Вартість - від таких апаратів також завелика для домашньої кавомашини, але вона також залежить від потужності, функціональності та інших параметрів.

При виборі кавоварки слід звернути увагу на функціонал. Так, апарат може бути оснащений функцією термостабілізації, екраном та іншими корисними аксесуарами.