Затишок і комфорт в оселі мають ключову роль для сучасної активної особистості. Саме через це ми стараємося наповнити простір деталями та дрібницями, які доповнюють інтер’єр, дозволяють підкреслити індивідуальність господарів. Часто серед таких дрібниць опиняються обереги, про глибину виникнення яких ми не задумуємося. До цієї категорії можна віднести ловця снів. Він має давню цікаву історію виникнення, яка розкриває його сакральний зміст. А магічними властивостями такий оберіг наділений тільки, якщо зробити ловець снів своїми руками.

Історія появи ловця снів та його значення

Історію появи ловці снів пов’язують із племенем північноамериканських індіанців. За легендою вождь одного із племен усамітнився на пагорбі серед лісу для медитації. В момент глибокого самозаглиблення йому з’явився покровитель племені – дух великого павука. Вони довго спілкувалися про народження, життя, його сенс та таємниці буття. В підсумку дух сплів коло із гілок верби і заповнив його своєю павутиною. Він подарував цей оберіг вождю, щоб люди племені бачили лише добрі сни та проектували все хороше із них в життя, а недобрі сни заплутувалися в павутині та згортати на світанку від перших сонячних променів.

У подальшому індіанці виготовляли ловця снів із підручних в них матеріалів: лози, висушених жил тварин, волосся, товстих ниток, пір’я. З часом даний амулет окультурювався. В 60-х роках минулого сторіччя деякі племена із резервацій почали продавати ловця снів туристам в якості сувенірів, цим самим зробивши його популярним. Проте в культурі давніх індіанців, як і в українській пракультурі, предмет може вважатися оберегом чи амулетом тільки тоді, коли він зроблений своїми руками і через це наділений відповідною енергією.

Що потрібно мати та знати для виготовлення ловця снів?

Якщо ви зацікавилися таким оберегом, то розглянемо з чого та як зробити ловець снів своїми руками. Базовим набором предметів для виготовлення ловця снів може бути:

  • дерев'яне пяльце, металеве чи плетене з лози коло традиційно діаметром до 10 см;
  • шкіряна смужка, тканина для декорування кільця, шляхом тісного намотування;
  • нитки муліне чи джгут, з яких будете плести «павутинку»;
  • дрібні прикраси (бісер, намистини, ґудзики, пір’я);
  • прозорий клей;
  • ножиці;
  • в'язальна голка.

Цікавим фактом є те, що як і в українських мотанках та вишиванках, не останню роль у створенні ловця снів відіграють кольори ниток павутини. Детально ознайомитися із техніками створення оберегу ловця снів ми можете на сайті «Easy Hand Made».