Сканер штрих – кодів призначений для обробки зображення, що маркує товар, в цифри, букви та інші графічні символи. Пізніше ця інформація передається на комп’ютер або касовий апарат (в якості альтернативного носія). Важливим моментом є зчитування приладом безпосередньо лінії, а не цифрові та букви під ним.
Сканер для сканування штрих – кодів може бути кількох видів:
-
ручний;
-
багатоплощинний;
-
бездротовий;
-
двохвимірний (2D);
-
вбудований;
-
прас-чекери
Кожен з представлених варіантів має свої переваги та недоліки, про які зазначено нижче. Пропонуємо розібратися у функціях вказаної техніки.
Для чого потрібні сканери для штрих-кодів?
Сканери штрих-кодів знайшли своє застосування у сфері торгівлі: в великих гіпермаркетах, супермаркетах, в невеликих магазинах. Такий підхід значно спрощує процес продажу товару, але є ще деякі причини:
-
відповідно до чинного законодавства, торгова точка, яка не має цього приладу, не має право вести підприємницьку діяльність;
-
це зручний спосіб контролювати переміщення товару при необхідності;
-
є можливим значно зекономити час продавців, що вони витрачають на ручне введення штрих-кодів;
-
оброблена інформація зберігається в комп’ютері, що спрощує проведення переобліку.
Cканер штрих-коду обов’язково повинен бути з’єднаний з касовим апаратом, комп’ютерною програмою або навіть з електронними вагами.
Види сканерів штрих-коду
На сторінках нашого інтернет – магазину Ви знайдете різноманітні зчитувачі штрих-кодів. Особливої уваги варті найпопулярніші прилади:
1. Ручні сканери штрих-коду. Зазвичай, це провідні моделі, що потребують у підключенні до основного носію. Вони легкі та ергономічні, легко поміщаються в руку і дозволяють швидко працювати з товаром. Це найдешевший варіант і найпростіший в експлуатації.
2. Багатоплощинні qr-код сканери штрих-кодів. Такі моделі найчастіше розміщують на стрічках в магазинах, де вони дозволяють швидко обслуговувати покупців. Зчитування коду відбувається і горизонтально, і вертикально, що значно полегшує роботу касира.
3. Безпровідний сканер штрих-кодів. Такі моделі зручні на складах і у великих магазинах з кількома відділами. Це незамінний варіант у місцях, де провід буде сильно заважати роботі. Радіус дії складає 100 метрів, що дозволяє вільно переміщуватися приміщенням.
4. 2D сканер-qr. Поступово виробники переходять на цей найновіший тип шифрування – у такій комбінації значень можливим є шифрування в кілька разів більше інформації. Це двосмуговий штрих-код із значно більшою кількістю символів.
5. Вбудовані зчитувачі qr – кодів. Така техніка знайшла своє місце в багатьох супермаркетах через свою зручність. Апарат вбудовується на робочий стіл продавця. Для зчитування необхідно провести товаром по поверхні сканера, інформація з’явиться на екрані.
6. Прайс – чекери. Цей прилад допомагає клієнтам самостійно контролювати ціни. Товар підноситься до екрану, який зчитує інформацію, після чого з’являється його ціна.
Розпізнавання штрих – коду є обов’язковою торгівельною операцією, без якої ведення бізнесу стає не лише складним процесом, але й таким, що порушує законодавство.
Як обрати потрібну модель
Придбати сканер штрих-коду потрібно такий, що підійде саме для Вашого магазину. Існує кілька критеріїв, на які можна орієнтуватися при виборі.
1. Відстань від касового апарату до точки обслуговування. Безпровідний сканер штрих – коду вважається унікальним варіантом, оскільки працює навіть на відстані 100 м. Якщо немає необхідності у великих відстанях, можна обмежитися ручним варіантом або багато площинним.
2. Швидкість зчитування. Кожен апарат сканує код з різною швидкістю, цей показник завжди зазначається в описі товару.
3. Тип підключення. Зчитування qr-коду буде коректним тільки при правильному підбору обладнання.
Є можливим також завантажити сканер штрих – кодів з мережі Інтернет. Це програма для звичайних покупців, які за його допомогою визначають походження товару. Встановлюється така програма на смартфон.
Придбати сканер штрих – кодів можливо в нашому інтернет – магазині - ми підібрали різноманітні варіанти для Вас.