Орхідеї https://shop.camellia.ua/ua/view/orhideya-falenopsis-mini-2-vetki дуже гарні квітки, їх пелюстки бувають різних кольорів та форм. Для того, щоб вони довго радували вас своїм цвітінням, треба знати основні правила:
- Потрібно підібрати правильні добрива, тоді рослина буде здоровою й міцною. Категорично не можна застосовувати підкормку з додаванням азоту. Через нього ви не дочекаєтесь квітів.
- Зверніть увагу на її вік, це дуже важливо. Для повноцінного цвітіння орхідеї потрібно не менше ніж рік. Якщо квіточка з’явилась раніше, це погано. В неї не вистачить сили, щоб відновитися після того, як бутон відпаде. Через це ваша рослина просто загине.
- Необхідно своєчасно зволожувати, вона не переносить сухе повітря. Поставте біля горщика де стоїть орхідея, невеличку миску з водою.
- Не можна пересувати, навіть якщо ви просто віднесете її в іншу кімнату, для неї це буде справжній стрес, листя почне жовтіти.
- Дуже важливо не заливати, інакше коріння просто загниваються. Коли вона буде в стані спокою, зменшить полив до одного разу в місяць.
- Якщо ви хочете, щоб орхідея радувала вас бутонами якомога довше, забезпечте її повноцінним світловим днем. Зимою, коли день стає коротшим, придбайте спеціальну лампу, яка буде надавати повноцінне освітлення.
- Рослина почуває себе добре в приміщенні де прохолодно. В холодну пору року, коли у квартирах вмикають опалення, тримайте горщик трохи далі від батареї. Обов’язково провітрюйте кімнату з квіткою, але не допускайте протягів.
Чому орхідея не цвіте
Ви постійно доглядаєте за рослиною, виконуєте всі її забаганки, але вона так і не цвіте. Причини можуть бути різними, розглянемо основні:
- Усе листя почало в’янути, це буває через високі температури в приміщенні, вашій квіточці просто жарко. Також така проблема може з’явитися через те що сонячні промені попадають на листочки.
- Старе коріння має здатність відмирати, або згнивати. Через це квітка не може поглинати корисні для неї речовини. Тому і бутони не можуть зав’язуватись.
- Ви перезволожили орхідею, якщо бутони розкриються, то вони швидко осиплються. Тому уважно слідкуйте за тим, щоб рослина не перезволожувалась, для неї це шкідливо.
- На листі можуть завестись шкідливі комахи, в цьому разі треба терміново лікувати, інакше вона загине.
Яку орхідею вибрати новачкам
Видів гостей із тропіків дуже багато, деякі із них занадто примхливі, а деякі підходять і для початківців. Наприклад, цимбідіум, її не треба так ретельно зволожувати як інші сорти. Вона не боїться перепадів температур. Фаленопсис здатен цвісти більше ніж три місяці. Він легкий у догляді та не потребує особливих знань. Дендробіум, швидко зацвітає, не треба стимулювати до цвітіння. Квіти незвичайні, маленькі, тендітні, мають легкий аромат.