Захист стін у будинку від печі – одна з основних робіт, на яку слід звернути увагу при оздобленні приміщення. Тому важливо ознайомитися з вимогами будівельних нормативів щодо забезпечення необхідних зазорів від печі в будівлі та відповідально виконати їх.

Захисні екрани біля або навколо печі

Таку систему потрібно виконати під час встановлення буржуйки в кутку кімнати. Можна змонтувати або викласти з цегли кілька екранів, що встановлюються один від одного на невеликій відстані. В цьому випадку:

  • перший екран захищає людину від торкання залізної печі та отримання опіків. Його прийнято виконувати з вогнетривкої або шамотної цегли;
  • для захисту стін з пального матеріалу передбачено встановлення другого шару захисту. Його можна викласти з цегли або закрити бар'єром із листової сталі із дзеркальною лицьовою поверхнею. У цьому випадку хвилі тепла відбиватимуться від дзеркала і швидше поширюватимуться по кімнаті;
  • при недостатньому за розміром фундаменті або неможливості його виготовлення потрібно укласти на підлогу з дерева захисний екран із міцного вогнетривкого матеріалу. Це може бути лист сталі або декоративний шар жаростійкої клінкерної плитки або керамограніту. Поверхню попередньо доведеться вкрити шаром теплоізоляції.

Встановлення металевих екранів

Це найпростіший спосіб виготовлення захисту поверхонь. Краще використовувати листи з полірованою лицьовою поверхнею. Перед кріпленням поверхня стіни на потрібному рівні за висотою екрана закривається шаром теплоізоляції. Таким чином, ми захищаємо поверхню стінок від впливу тепла.

Можна укласти шар теплоізоляції або закріпити метал на шурупи з вставленими керамічними прокладками. Але краще закріпити екран на оброблені шаром захисту планки чи металевий профіль. У цьому варіанті повітряний прошарок не дозволить теплу вільно проходити до стін, забезпечується надійна ізоляція печі від дерев'яної стіни.

У нижній частині стіни робиться спеціальний зазор для проходу холодного повітря, вентиляції стіни та екрану. При облаштуванні стіни шаром теплоізоляції на поверхню встановлюється ряд поздовжніх напрямних. Простір між ними заповнюється шаром мінеральної вати чи іншим матеріалом. Потім встановлюється листи металу, прикручуються саморізами до решетування.

У такій конструкції проміжок в нижній частині можна не залишати. Повітря не зможе спокійно пройти, але стіна буде надійно захищена від дії високої температури. Для захисту підлоги будинку може використовуватися плита із негорючого міцного матеріалу.

Цегельні екрани

Цей варіант захисту прийнято встановлювати біля печі. Таким чином, можна захистити не лише стіну, а й людину від опіків. Встановлюючи цегляну стіну, можна зменшити відстань від печі до стіни. Для укладання краще використовувати цеглу з кераміки або вогнетривку.

Роботи виконуються у кілька етапів:

  • потрібно зробити невеликий фундамент або зняти дошки з підлоги по лініях розмітки для кладки екрану і, засвердливши отвори в бетоні основи будівлі, вставити металеві стрижні для скріплення низу стіни та фундаменту;
  • вирівнявши поверхню підлоги, викладаємо шар розчину і укладаємо перший ряд цегли, потрібно розмістити цеглу в одній площині без перекосів. Від цього залежить, як рівно стоятиме вся ваша стіна. Не забувайте зробити невеликі пази для вентиляції, для цього можна посунути кілька цегли нижнього ряду;
  • перевіряючи рівнем і натягнувши шпагат для укладання кожного наступного ряду, укладаються всі цеглини на розчин з глини та піску. Піднявши стіну до необхідної висоти, верх зашпаровується шаром розчину або закривається дошкою. Так можна зробити поличку для декоративних прикрас та всіляких дрібниць.

Цегла викладається не вище від верху печі на відстані від неї мінімум 40-100 мм. За допомогою захисних екранів обох видів можна зменшити відстань від печі до 500 мм.

Встановлення світловідбиваючої оббивки

Це один із основних методів захисту поверхонь від високої температури. Для цього можна використовувати лист тонкого холоднокатаного металу з його глянсовою поверхнею або купити дорожчі листи нержавіючої сталі з дзеркальною лицьовою стороною. Такий захист, що відображає тепло, дозволяє швидко нагріти приміщення без зайвих витрат дров і надійно захищає стіни і стелю від деформації.

Спочатку закріплюються планки решетування. Бруски слід вибирати з урахуванням товщини теплоізоляційного матеріалу. У просторі між деталями обрешітки закладається теплоізоляційний шар. Поверх нього на шурупи по дереву або металу (це залежить від матеріалу брусків), закріплюються листи світловідбиваючої обшивки.

Використовуючи такий спосіб захисту, можна зменшити відстань від пічки до стіни до 380 мм. Захист стін від жару печі може використовуватись як декоративне оздоблення приміщень. В нашому інтернет-магазині «Тепловик» кожен бажаючий зможе знайти потрібний варіант!