Сучасний автопаливозаправник – це традиційний бензовоз, до якого обов’язково додається вбудована система роздачі та обліку палива, доставку якого виконують за допомогою цієї спецтехніки. Такі спецавтомобілі застосовують там, де постійно потрібно робити дозаправку паливом таких видів транспорту, як екскаватори, автокрани, самоскиди, трактори, комбайни і т. ін.

Виробництво та продаж бензовозів в Україні виконують декілька основних виробників, серед яких – Завод спецтехніки Техкомплект та Everlast. Техкомплект – це відоме виробничо-комерційне підприємство, яке виготовляє, окрім паливозаправників, такі види спеціальної техніки, як самоскиди, автогідропідіймачі, аварійно-ремонтні майстерні, вахтові автобуси, бортові платформи, евакуатори, контейнеровози тощо. Протягом 2021–2022 рр. Техкомплект займає понад 55% ринку виготовлення сучасних вітчизняних автопаливозаправників, тобто якщо ви збираєтесь замовити та купити бензовоз, то кожний другий автопаливозаправник, якій зроблено в Україні, виготовлено в цехах саме цього заводу.

Автотопливозаправщики

Який можна купити бензовоз в Україні?

Конструктивно автопаливозаправники представляють собою цистерну з необхідною кількістю автономних секцій, в яких можна перевозити різні види світлих нафтопродуктів (дизельне паливо, гас, бензин). Цистерну встановлюють на транспортний засіб, будь то вантажне шасі типу «шасі-кабіна» або причіп чи напівпричіп. Як було згадано вище, сучасний бензовоз обов’язково має вбудовану міні-АЗС з обліковою системою.

При виборі сумісного транспортного засобу для встановлення цистерни потрібно звернути увагу на наступні технічні характеристики шасі або причіпної техніки:

  • Повна маса (це головний параметр вибору)
  • Монтажна довжина рами
  • Колісна база
  • Колісна формула (якщо потрібно використовувати паливозаправник на поганих трасах, варто обрати вантажівку з повним приводом).

Бензовози в Україні

Техкомплект виготовляє автоцистерни, що мають поперечний переріз типу «валіза» (приплющений овал) – така форма сприяє більшій стійкості автомобіля на дорозі. Опціонально передня та задня стінки цистерни можуть бути пласкі або опціонально мати форму опуклого еліпса – така конструктивна особливість потрібна для великих цистерн, аби завадити появі гідроудару. Кількість секцій може буть-яка: одно-, двосекційні цистерни та з більшою кількістю секцій. Найчастіше це одна чи дві секції. Якщо цистерна більше за 10 кубометрів, то може бути 3 або навіть 4 секції.  

Ключова характеристика кожної цистерни, яка визначає її ціну, це, звісно, об’єм. Техкомплект може робити цистерни з об’ємом в діапазоні від 4 до 30 кубометрів. Наразі найбільша цистерна, яку було встановлено на вантажне шасі, мала місткість 15,5 кубометрів, тоді як на базі напівпричепа готується до видачі автоцистерна об’ємом 30 кубометрів. Також слід зазначити, що Техкомплект як базові може використовувати давальницькі причепи та напівпричепи, а також завод монтує цистерни на причіпну техніку власного виробництва.