Сьогодні є безліч різних моделей навушників. Це дозволяє обрати модель, яка підходить за власними характеристиками. Плануючи купити навушники, можна ретельно вивчити каталог та звернути увагу на характеристики. Це дозволяє зрозуміти, якими мають бути навушники.
Якими бувають навушники
Моделі відрізняються акустичним оформленням. Існують наступні варіанти:
- Відкриті. На задній стінці чаші є отвір, який дорівнює діаметру динаміка. Це важливо для того, щоб музика звучала природно. При цьому музику можуть чути оточуючі люди, а також часто пробиваються гучні довколишні звуки.
- Закриті. У цьому випадку отворів не має. Це створює стіну звуку. Навушники рекомендують обирати, якщо людина слухає важкі стилі та електронну музику.
- Напіввідкриті/напівзакриті. Цей варіант є усередненим. На чаші є отвір невеликих розмірів. Звучання буває дуже різним: все залежить від моделі, яка була обрана.
Навушники з гарнітурою найчастіше бувають дротовими. Також бувають бездротові моделі, які підключаються за допомогою Bluetooth, радіоканала, ІЧ-порта. Є дуже популярними комбіновані навушники, в комплектації котрих є знімний кабель.
Також навушники бувають різних типів: вакуумні, вкладиші, накладні, повноразмірні. Зазвичай є найбільш популярними вакуумні та вкладиші, але зручність залежить, в першу чергу, від людини.
На які характеристики слід звернути увагу
Вибираючи навушники, слід враховувати наступні критерії:
- Потужність. Вона має бути достатньою для того, щоб навушники могли витримати сильний сигнал без шкоди для себе, але максимальна допустима вхідна потужність не впливає на гучність. Якщо людина полюбляє гучну музику, слід враховувати потужність вбудованого підсилювача.
- Частоти. Звук можна відчувати в діапазоні 20 – 20 000 Гц. Іноді моделі виходять за межі цих показників, але це не впливає на звучання. Відхилення у гірший бік не завжди помітно. Басова лінія звучить добре за 40-50 Гц, верхи – за 18 000 Гц.
- Опір. Від нього залежить, наскільки чітким буде звук. Але показник не має бути занадто високим, бо в такому випадку знадобиться потужніший вхідний сигнал. Для портативних пристроїв підходять моделі з опором до 32 Ом, для комп’ютерів та програвачів – від 100 Ом.
- Чутливість. Оптимальний показник – від 100 дБ. Показник відображає співвідношення вхідної потужності та гучності.
- Додаткові функції. Вони є у просунутих моделях. Наприклад, дуже важливими є активне шумозаглушення, акустична прозорість, об’ємний звук.
- Вологозахист. Важливо, щоб навушники були захищені від пилу та вологи, якщо їх планується використовувати на вулиці.
- Інтерфейс підключення. Навушники мають підходити для пристроїв, для яких вони обираються.
Головне – це ретельно вивчити характеристики навушників, щоб згодом обрати ту модель, яка відповідає потребам.