У зв'язку з підвищеною вимогою до всіх автовиробників щодо турботи навколишнього середовища, всі сучасні автомобілі у стандартній своїй комплектації обладнуються таким необхідним у цій сфері пристроєм – каталізатором. Безумовно, вимога екологічних служб у багатьох країнах до виробників транспортних засобів є найжорсткішими щодо систем викидів вихлопних газів від двигунів внутрішнього згоряння, створено спеціальні служби, які стежать за справністю екологічних пристроїв.

З цією метою інженерно-конструкторські бюро розробляють та постійно вдосконалюють такий пристрій як каталізатор, який встановлюється у всіх автомобілях перед глушником, з метою грубого очищення вихлопних газів, стримування шкідливих речовин.

Згодом цей пристрій виходить з ладу і транспортний засіб перестає працювати в стандартному режимі, двигун починає працювати з порушеннями, збільшується витрата палива і втрачається потужність автомобіля. Як правило, всі автовиробники і СТО рекомендують просто виконати заміну, так як поломки цього пристрою зазвичай виглядають у вигляді повного або часткового згоряння перегородок від потоку гарячих газів, хоча знаходяться умільці, які беруться за ремонт. Акуратно розкривають кожух обладнання, відновлюють деталі, що перегоріли, і здійснюють чистка каталізатора фасують стримуючі речовини в замкнутому просторі.

Сам новий пристрій має досить відчутну вартість, а роботи із заміни мають свої особливості, а тому порушуючи існуючі вимоги до автомобілів, багато майстрів на СТО в нашій країні, як правило, пропонують і рекомендують просто видалення з ланцюжка вихлопних газів. Звичайно, це буде порушенням та зміною конструкції автомобіля, але його видалення дозволить досягти автомобілю нові можливості, а саме:

Насамперед робота двигуна стане впевненішою та надійнішою, зросте його потужність.

Реально стане помітним зниження витрат палива.

Збільшиться динаміка роботи та швидкісний режим автомобіля.

Це, звичайно, відчутні поліпшення від відсутності каталізатора, який не треба купувати і через певний час доведеться знову шукати заміну, але за його відсутності погіршиться екологічна складова транспортного засобу, норма вихлопних газів знизиться до стандартів ЄВРО 2, на автомобілях останніх випусках необхідно буде виконати перепрограмування керування вихлопною системою.