Ваговимірювальне обладнання

Обладнання визначення ваги служить у промислових, торгових, наукових цілях. З його допомогою можна виміряти кількість матеріалу, необхідного для виробництва виробів або для будівництва, дізнатися масу і вартість продукції, що продається, розрахувати відсоткове відношення вологи у зразку і так далі. Ваговимірювальне обладнання надзвичайно різноманітне як за функціоналом, так і виконанням. Майже все, що знаходиться навколо нас, можна зважити.

Методи зважування

Терези відрізняються за методом зважування.

Старі механічні, або, як їх ще називали, важільні, ваги працюють, наводячи на противагу вантажу, розташованому на платформі, еталонний вантаж, пов'язаний з платформою системою важелів. Такі ваги надають не дуже точні показання ваги, тому останнім часом більшість користувачів робить вибір на користь електронних вагів.

В основі електронних (тензометричних) терезів лежать тензометричні датчики, які перетворюють енергію стиснення (розтягування) в електричний імпульс. Цей імпульс передається на коробку електрообладнання, що підсумовує, і відображається на ваговому індикаторі.

 

Класи точності ваг

Найчастіше у промисловій та побутовій сфері використовуються ваги ІІІ (звичайного) класу точності згідно з ДСТУ EN 45501:2017. У наукових лабораторіях, хімічній промисловості, фармакології використовуються ІІ (середній) та І (високий) клас точності.

 

Найпоширеніші види ваг

Для зважування великих вантажів, таких як довгомірний автомобіль або залізничний вагон, використовуються відповідні (автомобільні або вагонні) ваги. Платформа цих ваг встановлюється на тензометричні датчики колонного типу чи датчики з кулею. Такі ваговимірювальні комплекси можуть пропускати крізь себе тисячі тонн вантажів на добу. Зважування може здійснюватися у статиці чи динаміці. Статичне зважування має велику точність, натомість зважування в динаміці не потребує зупинки транспортного потоку.

Якщо йдеться про зважування продукції, що знаходиться всередині бункера або необхідності дозувати матеріал, що відсипається (відливається) з бункера, вибір зупиняється на бункерних вагах і вагових дозаторах.

Для обліку сипучого матеріалу, розташованого на стрічці конвеєра, використовуються конвеєрні ваги.

Вантажі можна зважувати, розташовуючи їх на платформі ваги або підвішуючи на гак під вагами. У першому випадку маємо справу з платформними вагами, у другому – з крановими. Кранова вага може витримувати навантаження від 1 до 100 тонн.

До платформних ваг можна віднести всі типи ваг, що мають у своїй конструкції платформу, встановлену на тензодатчики: наїзні (низькопрофільні), товарні, торгові та навіть настольні.

Для використання ваг у комерційних цілях ваги обов'язково повинні мати сертифікат відповідності типу вимірювальних засобів та бути внесені до списку засобів вимірювальної техніки, затвердженого КМУ. Якщо ваги не мають такого сертифікату, на них можна проводити виключно технологічні зважування та їх можна використовувати лише для внутрішнього обліку.

Терези та вагове обладнання стануть надійним помічником вашого бізнесу тільки в тому випадку, якщо будуть правильно підібрані під поставлені перед ними завдання. Звернувшись до компанії «Ваговимірювальні системи», ви отримаєте професійну консультацію та підберете саме те обладнання, яке необхідно саме вам. Ми виготовляємо вагове обладнання будь-якої складності та навіть можемо виготовити унікальну модель на замовлення. Звернувшись до нас, у вас більше не залишиться невирішених завдань, пов'язаних із зважуванням, ми їх вирішимо!