Що хочуть читати українці, коли підключаються до Інтернету?Новини, прогноз погоди, курси валют. Але все ж таки перша тема залишається найбільш популярною. Що ж цікавого сталося? Давайте про це дізнаємось.
В Україні мають повернути обов'язкове декларування активів для чиновників
Влада України написала листа керівництву МВФ. У ньому вони обіцяють, що повернуть обов'язкове декларування чиновницьких доходів. Причому зробити це потрібно до кінця липня цього року. Спеціальний орган візьметься за вивчення, а також перевірку декларації про активи.
Планується, що в країні буде покращено систему декларування майна. У результаті очікується автоматичне наповнення відомостей з інших пов'язаних реєстрів, без даних.
Наразі держслужбовці декларують свої активи добровільно. Українська влада вже порекомендувала відновити декларування, а також ретельно перевіряти самі декларації.
Зазначимо, що вже працює лічильник декларацій, у якому наводиться статистика про те, скільки відповідних документів подали чиновники за позаминулий рік. Інформація оновлюється кожного понеділка.
Які українські міста стали найпрозорішими?
Новини України, які ви можете прочитати навіть у дорозі або у перерві на роботі, дозволяють дізнатися багато чого цікавого. Наприклад, чи знаєте ви, що поєднує Мукачеве, Львів та Дніпро? Усі вони мають статус "прозорі". Відповідний висновок було зроблено експертами після завершення масштабного дослідження роботи міськрад. Повний список можна знайти на сайті Transparency International Ukraine.
Є українські міста, які поки що вважаються «частково прозорими»:
- Житомир
- Володимир
- Вінниця
До цього списку додаються ще Київ та Кам'янське, Луцьк та Кропивницький. І не забуватимемо про Чернівці, Ужгород та Тернопіль. Фахівці оцінювали 7 десятків населених пунктів України.
Автори, які проводили дослідження, наголосили: з кінця зими минулого року сфера доступу до публічних відомостей дещо регресувала. Говорячи про ризики безпеки, різні населені пункти вважають за краще (як мінімум – на якийсь час) зупиняти роботи офіційних веб-порталів. Або ж обмежується доступ до конкретних розділів.
У середньому українські міста виконали індикатори дослідження більш як на третину. Вимоги чинного законодавства виконуються краще (майже 48%).
Зазначимо, що досить високий рівень підзвітності та прозорості місцевої влади дуже важливий. Це допоможе залучити інвестиції в країну та відновити її, упевнені експерти.