Сфери застосування вакуумних присосок охоплюють практично всі галузі промисловості та виробництва. Залежно від особливостей конструкції та сфери застосування вакуумні присоски та захоплення поділяють на універсальний та спеціальний тип, наприклад, вакуумні присоски для плитки, які пропонує на своєму сайті компания «ИТК».
Види вакуумних присосок
Вакуумні присоски спеціального призначення підходять для ефективного вирішення вузькоспеціалізованих виробничих завдань. Спеціальні вакуумні захоплювачі поділяються на такі типи:
- плоскі;
- сильфонні;
- для плитки та листового металу.
Плоскі присоски підходять для захоплення виробів із плоскою або увігнутою поверхнею. Завдяки своїй плоскій формі, вакуумна присоска швидко захоплює предмет і протидіє силам, що виникають при швидкому його транспортуванні. Овальний тип вакуумного захоплення найбільше підходить для переміщення вузьких і довгих виробів, а круглий тип відмінно справляється з переміщенням листових матеріалів.
Сильфонні вакуумні присоски ідеальні там, де необхідна компенсація різниці нерівних поверхонь, висоти виробу, а також дозволяють надійно вирішити завдання переміщення крихких об'єктів.
Присоски для вакуумного захоплення плитки та листового металу розроблені спеціально для тих сфер застосування, де є необхідність переміщення листового металу. Даний тип вакуумних присосок має високу вертикальну і горизонтальну утримуючу силу. Особлива форма вакуумного захоплення сприяє легкому переміщенню увігнутих та опуклих деталей. Ці присоски мають високі маслостійкі характеристики, завдяки спеціальному матеріалу виконання.
Крім того, є спеціалізовані присоски для переміщення скла. При транспортуванні таких тендітних плоских і гладких деталей дуже важливим аспектом є відсутність слідів на їх поверхнях. Дані захоплення також використовують для переміщення листового скла та фотоелектричних модулів.
У широкому спектрі асортименту вакуумних присосок також існують присоски для паперу та полімерної плівки, які завдяки своїй плоскій довгій конусоподібній кромці та внутрішній опорі оберігають крихкі вироби від:
- Пошкодження.
- Деформації.
- Всмоктування.
Існує навіть такий вид вакуумних захватів, як присоски для компакт-дисків. При їх переміщенні важливо унеможливити пошкодження поверхні на всіх етапах виробництва, забезпечивши при цьому максимальну всмоктувальну силу при мінімальній площі контакту.
Спеціальні вакуумні присоски для високих температур демонструють чудову стійкість до високих температур до 600 градусів. Ці вакуумні захоплення застосовуються при виробництві флоат-скла, у скляній промисловості в процесах загартування скла, а також у металургійному виробництві для гарячого штампування.