Мототрактором називають багатофункціональну та надійну спецтехніку. Остання може бути використана в різних галузях (не йдеться виключно про сільське господарство).

Багато моделей можна знайти на сайті https://alliancetechnika.ua/ua/. Всі вони виділяються якісним складанням і тривалим терміном експлуатації. Залишається лише ознайомитися з технічними характеристиками та вибрати найбільш підходящий для себе варіант.

Такі «помічники» досить швидко знайшли своїх покупців. Чи потрібні права на мототрактор – ось яке питання виникає в останніх перед тим, як вони все ж таки вирішуються на покупку.

Звичайно, можна користуватися купленою спецтехнікою виключно на приватній території, на городі у своїх скромних особистих цілях. Однак «помічники» стануть у нагоді і в селах, і у великих містах (причому для різних цілей). Уявіть, що треба виїхати на громадську дорогу. Тут уже без дозволу не обійтися.

Потрібні документи чи ні?

Нерідко куплений мототрактор в Україні використовується за межею міста. "Помічники" обробляють городи, переміщуються вони лише в межах ділянки (можуть бути використані на полях). У подібних ситуаціях вам нічого не потрібно.

Але комерційна компанія або фермер можуть використовувати с/г машину як «комунальний інструмент». Йдеться про прибирання доріг, про переміщення ними. Є й інші види робіт, коли доводиться пересуватись у межах населеного пункту.

У таких ситуаціях наявність документів є обов'язковою умовою експлуатації. Інакше готуйтеся заплатити штраф. Сама ж техніка вирушить на штрафстоянку.

Чи вдасться обійтися без прав?

Якщо ви хочете придбати мототрактор і пересуватися ним у межах населеного пункту, то доведеться отримати права. Йдеться про посвідчення водія категорії «В». Цього вистачить, щоб користуватися гусеничною/колісною технікою.

Для певних категорій прав є вікові обмеження. Українці мають право на отримання посвідчень водія категорії В1 або В тільки з 18 років.

Займемося оформленням документів?

Оформленням документів займається Держтехнагляд. Там же оформлюють самохідні машини, що дозволяють виконувати комунальні роботи, дорожнє будівництво.

Звертайтеся сюди, якщо бажаєте отримати необхідні документи. Реєструвати причіпне/начіпне обладнання не доведеться.

Завершується весь процес тим, що власник мототрактора отримує номерний знак. До останнього додається талон тимчасового обліку або реєстраційне свідоцтво.