Останнім часом багато бізнесменів, підприємців та людей з достатком вважають за краще довірити свою безпеку виключно технічним засобам захисту та безпеки. Проте фахівці рекомендують не нехтувати послугами приватних охоронних підприємств, адже спеціально навчені співробітники мають усі навички аналітичного розуму і в змозі заздалегідь помітити ознаки злочину та негайно вжити заходів, тоді як технічні засоби просто зафіксують правопорушення.

Послуги фізичної охорони є три стадії, на які слід звернути увагу: розробка плану заходів з охорони об'єкта, детальний аналіз потенційних загроз, яким може піддатися об'єкт, безпосередня охорона та інші дії.

Основною вимогою для успішної роботи співробітників ЧОП – вони не повинні перебувати у родинних чи інших близьких стосунках із персоналом підконтрольної організації. Для здійснення такої діяльності потрібна додаткова ліцензія.

Які завдання фізичної охорони?

Коли за наданням послуг у фізичні охорони звернувся клієнт чи організація, то у безпосередній обов'язки працівників ЧОП буде насамперед забезпечення безпеки працівників або учнів замовника, а також відвідувачів, попередження несанкціонованого проникнення на підконтрольну територію, захист майна від злочинних посягань, виявлення та припинення правопорушень та затримання порушників.

Залежно від специфіки роботи особи, що охороняється, підприємства або установи на охоронця може бути накладена маса різних обов'язків, серед яких першочергове завдання - захист фізичної особи від нападу, цілодобова охорона об'єкта, контроль довіреної території від проникнення сторонніх осіб, забезпечення збереження довіреного майна , супровід цінного вантажу у дорозі, огляд відвідувачів або працівників на пропускному пункті, охорона об'єкту та людей під час проведення масових заходів.

Сьогодні спостерігається тенденція щодо заміни фізичної охорони на технічні способи захисту, однак до обов'язків охоронця входить вчасно розпізнати ситуацію та вжити запобіжних заходів, що жодна машина виконати не може.

Залежно від сфери діяльності об'єкта, що охороняється, застосовуються різні способи і типи фізичної охорони, так при охороні режимних об'єктів або об'єктів особливої важливості фахівці охоронного агентства націлені на роботу з контролю та попередження надзвичайних ситуацій.

В обов'язки охоронця, якому доручено охорону фізичної або юридичної особи, входить постійне слідування за об'єктом під час його переміщень і готовність відображення ймовірної загрози.

У зв'язку з тим, що охоронна діяльність постійно пов'язана з ризиком для життя і здоров'я людей, що охороняються, і самих працівників, на роботу в ЧОПи та ЧОО приймаються люди, які пройшли суворий відбір за рівнем фізичної підготовки, здоров'я, бійцівських навичок та моральної стійкості.