Чому варто продовжити навчання в чехії магістратура, в якый буде безкоштовною? Навчання тут взагалі безкоштовне для іноземців, питво та їжа недорогі, і це недалеко від дому. Крім того, у чеських містах приємна, неповторна атмосфера. Навчання у Чехії має багато переваг. Також той факт, що лектора можна зустріти в пабі так само часто, як і в університеті.

Система науки та вищої освіти

Коледжі. У Чехії можна навчатися у 28 університетах та 34 приватних вишах. Студенти мають вибір. Вони можуть вибрати навчання:

  • очне;
  • заочне;
  • змішане.

Зимова екзаменаційна сесія триває із січня до середини лютого, літня – із середини травня до кінця червня. Пошукову систему навчання можна знайти на сайті Go Study. Вчені ступені. Чехія бере участь у Болонському процесі, тому дослідження розбите на три етапи.

  1. Перший цикл - три-чотири роки - закінчується здобуттям ступеня бакалавра (Bakalár).
  2. Друга, після якої присуджується ступінь магістра, триває від одного до трьох років.
  3. Третій етап – докторантура (зазвичай три роки).

В окремих галузях навчання, в основному в медицині та архітектурі, також є 4-6-річне навчання, яке можна пройти відразу після закінчення навчання.

Прийом - вимоги та формальності

Режим найму та формальні умови. Детальні умови набору встановлюють самі вузи – варто перевірити інформацію на їхніх сайтах. Зазвичай підставою для вступу до вишу є атестат про середню освіту – між Україною та Чехією діє угода про взаємне визнання освіти. Кандидати також мають сплатити вступний внесок (близько 30-40 євро у більшості областей навчання) та подати відповідну заявку. На цій підставі вони беруть участь у конкурсі сертифікатів або допускаються до вступних випробувань. Кожен університет проводить їх самостійно. Карлів університет у Празі екзаменує кандидатів із липня по вересень. Тести різняться залежно від факультету: вони можуть бути письмовими, усними чи практичними.

Знання мов, сертифікати

Переважна більшість курсів пропонується чеською мовою, тому вищі навчальні заклади вимагають документи, що підтверджують його знання. Якщо ви не знаєте чеську мову — ви можете скористатися пропозицією Літніх шкіл слов'янознавства, організованих багатьма чеськими університетами, які готують до вступних іспитів та навчання — повний список можна знайти на сайті Міністерства освіти.

Перебування та страховка

Проїзним документом, який дає право на безвізовий в'їзд та перебування (незалежно від мети) на території Чехії до 30 днів, є паспорт або ID-картка. Якщо перебування в Чеській Республіці триватиме більше місяця, вам слід звернутися до місцевого офісу для підтвердження права на проживання, якщо тільки господар об'єкта, в якому ми проживаємо, наприклад, гуртожиток, не зробить це за нас. Іноземні студенти повинні подати заяву на отримання ISIC (міжнародного студентського посвідчення) незабаром після прибуття. Він дозволяє отримувати знижки на транспортні послуги, а також дозволяє заощаджувати у ресторанах, кінотеатрах та музеях.

Діє Європейська карта медичного страхування. Однак слід пам'ятати, що EHIC надає право користуватися лише базовими медичними послугами. Так що, якщо ви збираєтеся до Чехії на більш тривалий термін, краще подумати про покупку додаткової приватної медичної страховки, яка за необхідності більшою мірою покриє витрати на лікування.