Сучасні мультиварки — це зручні пристрої, здатні самостійно приготувати десятки страв від тушкованого м'яса до пишного бісквіта. Кухонний помічник вміє смажити та варити, готувати на пару та в режимі запікання. Готова їжа зберігає максимум користі, а її смак приємно здивує найвибагливіших гурманів. Усе, що потрібно від користувача, — завантажити в чашу необхідні продукти та натиснути відповідну кнопку. Про те, як вибрати мультиварку, поговоримо в статті.

photo-1504674900247-0877df9cc836?ixlib=rb-4.0.3&ixid=M3wxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8fA%3D%3D&auto=format&fit=crop&w=2070&q=80

Мультиварка: які є різновиди

Можна виділити 5 основних варіантів:

  1. Класична мультиварка — готує продукти шляхом підвищення температури. Чаша прогрівається з усіх боків одночасно, завдяки чому їжа не пригорає та швидко готується по всьому периметру.
  2. Мультиварка-скороварка — також готує за високої температури, але при цьому в ній підвищується тиск. Це значно прискорює процес: навіть складні страви на кшталт холодця можна приготувати буквально за годину.
  3. Рисоварка — зручний прилад для тих, хто цінує розсипчасті каші, приготовлені зі збереженням усіх корисних властивостей. Крупинки в ній не прилипають одна до одної, зберігають початкову консистенцію та не чіпляються до дна чаші.
  4. Повільноварка — сучасний різновид пароварки. Навіть прості страви готуються в ній досить довго, проте зберігають максимум корисних вітамінів і мінералів, а для готування не потрібно використовувати олію.
  5. Мультикухня — має широкий набір функцій. Це не тільки кухонна мультиварка, а й фритюрниця, гриль та багато іншого в одному приладі. Мультикухні можна використовувати як варильну поверхню. Така техніка сподобається шанувальникам складних кулінарних шедеврів.

5 важливих нюансів вибору мультиварки

Вибираючи прилад, необхідно брати до уваги такі фактори:

  1. Тип нагріву. Найпростіші моделі мають лише один ТЕН, або його роль виконує сама чаша (індукційне нагрівання). На піку популярності — 3D-мультиварки з трьома нагрівальними елементами, що забезпечують рівномірне прогрівання з усіх боків.
  2. Покриття чаші. Антипригарні моделі дозволяють готувати без використання олії, недорого коштують, але легко дряпаються металевими предметами. Екологічність і стійкість до перепадів температури демонструє кераміка. Для випікання десертів найкращими вважаються тефлонові чаші.
  3. Об'єм чаші. Для сім'ї з 2–3 осіб достатньо мультиварки на 3–4 л. Моделі на 5–6 літрів — найпоширеніший варіант, а на 6 і більше літрів — вдале рішення для великої родини.
  4. Кількість робочих режимів. Чим більше режимів, тим більше страв здатна приготувати мультиварка. Це може бути варіння на пару, розігрівання, гриль, випічка, смаження та багато іншого. Топові моделі вміють готувати складні страви на кшталт домашніх йогуртів, піци та компоту.
  5. Додаткові функції. Наприклад, мультикухар дає змогу проявити свої кулінарні таланти. Голосова навігація спрощує керування технікою. Функція підтримання температури допомагає скуштувати свіжу страву через певний проміжок часу після приготування.

Бажаємо вдалих покупок!