Генератор електроенергії є важливим винаходом, який значно спрощує життя власників житлових та нежитлових приміщень. Йдеться не тільки про випадки аварійного чи планового припинення електропостачання, але й про будинки, до яких ще не підведені комунікації чи які перебувають на стадії будування. Щоб вибрати відповідну модель, потрібно спочатку визначити специфіку використання агрегату. За цих умов можна буде купити електрогенератор, який точно справиться з усіма поставленими завданнями. Image

Розрахунок потужності

Спираючись на запити сучасних покупців, ми визначили три основні напрями використання генераторів:

  1. вдома або на дачі;
  2. для будівництва;
  3. для бізнесу (невеликі торгові приміщення, кав'ярні, перукарні тощо).

На початку потрібно розрахувати необхідну вихідну потужність. Зробити це можна за таким алгоритмом:

  1. Визначити число споживачів, яким потрібна енергія від генератора, та додати їхню потужність. Звісно ж, усі наявні електроприлади не будуть працювати одночасно, але «стандартний комплект» визначити треба.
  2. До отриманої суми додати показники пускового струму (потужність, необхідна для запуску приладу). Ця величина різна для кожного споживача й зазвичай зазначається в інструкції від виробника.
  3. Розрахувати запас потужності. Становить 20–30% від отриманої в попередніх діях суми. Якщо не враховувати цей запас, генератор постійно буде працювати на межі власних можливостей та може швидко втрачати ресурс.

Чи можна не вдаватися до розрахунків, а просто купити агрегат із максимальними показниками потужності? Таке рішення не є раціональним, адже тоді користувач буде дарма витрачати паливо, яке теж є цінним ресурсом. До того ж ціна генератору зростає відповідно до збільшення потужності.

Напрям використання

Якщо шукаєте генератор для дому або дачі, де він буде слугувати альтернативним джерелом живлення у разі тимчасової відсутності електропостачання, достатньо буде приладу потужністю 3 кВт. Цього вистачить для забезпечення безперебійної роботи холодильнику, електроплити та дрібної побутової техніки. Проте не рекомендується вмикати одночасно багато приладів, щоб уникнути зайвого навантаження на генератор. Якщо ж йдеться про будинок без водо- та газопостачання, тобто коли постачання води, приготування їжі та інші «блага цивілізації» залежать від електроенергії, краще купити генератор потужністю 5 кВт. Вибрати потрібну модель за вигідною ціною можна в інтернет-магазині Алло.юа в Харкові.

Для будівництва

Будівельний майданчик є місцем підвищеного споживання електроенергії, адже професійний інструмент та обладнання потребують багато ресурсу не тільки під час роботи, але й для запуску. Ідеальним варіантом для будівельного майданчика як основного чи резервного джерела живлення є дизельний генератор високої потужності (від 10 кВт). Такий агрегат є витривалим та економним щодо споживання палива.