Металопрокат є важливою частиною кожної будівлі. Серед різноманіття видів будівельного металопрокату, вирізняються два найпоширеніших — це двутавр та швелер, тож в даному матеріалі спільно з фахівцями з металопрокату https://dimaxtd.com.ua/metallobaza-kiev розберемо більш детально які вони мають відмінності.
Швелер і двотавр використовують як частину залізобетонних конструкцій. Також, в деяких ситуаціях, як окремі частини споруди. Обидва вироби застосовуються для виготовлення опірних споруд та перекриття прольотів. Ці види фасонного металопрокату мають свої переваги та недоліки, тому перед проєктувальниками часто постає питання вибору відповідного профілю в тому чи іншому випадку.
Особливості конструкції та властивості двотаврової балки та швелера
Одним з найважливіших критеріїв вибору металопрокату є параметри міцності профілю:
- Двотавром називають різновид металопрокату, який складається з трьох частин: однієї вертикальної смуги металу та приєднаних до неї двох горизонтальних. Це симетричний профіль, оскільки горизонтальні смуги виступають на однакову відстань з обох боків від вертикальної. Завдяки цьому навантаження на поперечний переріз розподіляються рівномірно. Ця властивість робить двутавр найефективнішим видом будівельного металопрокату, оскільки в цього виду профілю відношення максимального навантаження до власної ваги найвище серед інших видів будівельного прокату. Через це його часто використовують для виготовлення опорних частин конструкцій. До недоліків такого профілю можна віднести дорожчу ціну за одиницю матеріалу.
- Швелер також складається з однієї вертикальної та двох горизонтальних смуг метала, але горизонтальні смуги кріпляться тільки з одного боку. Такий профіль технологічніший, тому коштує дешевше. Через особливості геометрії, навантаження на поперечний переріз розподіляється нерівномірно, цей недолік треба враховувати під час проєктування. У порівнянні з двотавром, швелерна балка витримує менші навантаження.
Розраховуючи навантаження конструкцій слід враховувати багато факторів. Тому в деяких випадках доцільно було б використати двотаврові балки для виготовлення елементів конструкції, які повинні під час експлуатації витримувати значні навантаження, оскільки вони мають високі параметри міцності. З іншого боку швелер, хоча і програє за показниками навантаження, може бути використаний в тих елементах, які менш навантажені. Це дозволить заощадити значні кошти під час будівництва. Виявляючи розсудливість та точно розраховуючи всі елементи будівлі можна обрати металопрокат, який буде якісно виконувати свої функції.
Стаття підготована за матеріалами сайту: https://dimaxtd.com.ua/