Підготовка вощини до наступного бджільницького сезону
Вощина - це пластина з симетричними, заглибленими комірками. Залежно від типу вулика, пластини можуть відрізнятися за розміром. Наприклад, вощина для рамок Дадана має розміри двісті шістдесят на чотириста міліметрів. Вони бувають різних типів. Бджоли будують стільники самостійно, але бджолярі купують готові стільники, щоб комахи не витрачали сили на їх будівництво, а займалися безпосередньо своїми безпосередніми завданнями - збором меду і народженням нових сильних і молодих бджіл.
Такий цінний товар найкраще зберігати задовго до початку весняних робіт на пасіці - восени. Його потрібно спочатку витримати, а якщо є сторонні запахи, наприклад, паперу, то вивітрити. Тому зараз найкращий час запастися таким необхідним продуктом, готуючись до зимівлі бджіл. Слід придбати певну кількість аркушів про запас. Коли робота на пасіці починається навесні, часу обмаль і немає часу відволікатися на пошуки та купівлю товару. Те ж саме стосується і рамок, які слід підготувати заздалегідь. Тим не менш, неможливо визначити точну кількість листів на вулик, оскільки все індивідуально. Все залежить від кількості вуликів, тривалості медозбору в регіоні та інших факторів.
Стільники з вощини допоможуть збільшити кількість "врожаїв", збільшити кількість гнізд комах і запобігти роїння, що також важливо. Існують також стільники з пластику, які мають перевагу в тому, що вони довговічніші, але, на жаль, мають і багато недоліків. Віск - це натуральний продукт, який пахне медом, що дуже приваблює бджіл. Вони відразу розпізнають такі стільники як своє природне середовище проживання. З іншого боку, пластикові стільники можуть бути не розпізнані комахами. Оскільки вони не мають "бджолиного" запаху, вони можуть відмовитися їх використовувати. Це призводить до втрати колонії та врожаю меду". Крім того, пластик потрібно обробляти спеціальними розчинами проти шкідників, на відміну від вощина на рамку Дадан 41х26 см (обробляти потрібно лише рамки).
Цей продукт доступний у трьох якостях. Усе залежить від товщини. Найміцніша, звісно, перша. Тканина такої якості рветься на відстані понад п'ятдесят метрів. Чим нижчий сорт, тим менша довжина полотна.
Тому краще купувати натуральні полотна, а кількість варто розрахувати заздалегідь. Як уже згадувалося, купувати їх краще восени. Це пов'язано з тим, що вони досягають свого терміну придатності лише через кілька місяців після виробництва. Це означає, що після придбання вони лише зміцніють взимку, що позитивно позначиться на фінансовому прибутку пасіки.