Як зловити рій бджіл
Рано чи пізно кожен бджоляр стикається із завданням відлову бджолиних роїв. Як і де це краще зробити? Навіщо взагалі їх ловити? Так ми можемо зміцнювати наші вулики і створювати нові.
Для відлову бджіл восени варто запастися старими рамками, оскільки вони виділяють більше запаху. Десь у другій половині травня можна поставити більше вуликів або розвісити рої на деревах, але не на пасіці, а в більш віддалених місцях. Фактори, які слід враховувати при виборі місця розташування вуликів або роїв: тінь, подалі від промисловості, автомобільних і залізничних доріг, подалі від тварин і людей. Ви можете заздалегідь поспостерігати, де буде пролітати більшість роїв, і встановити там пастки.
Після того, як ви остаточно визначилися з місцем, розмістіть там вулик, але краще натерти стінки лимонником, щоб привабити бджіл. Використовуйте чорні висушені дерев'яні рамки. Також можлива комбінація чорного дерева і рамок, з якомога більшою кількістю вощина на рамки. Також слід заздалегідь подбати про необхідний інвентар і придбати необхідні речі, такі як ящики для транспортування рамок, коробки для бджолиних пакетів.
Також можна ловити рої на одну вощину без старих рамок, але тоді потрібно домовитися про купівлю приманки в спеціалізованому магазині. Однак, якщо використовувати старі рамки в яких стоїть вощина на рамку Дадан, ймовірність заселення диких бджіл значно зростає. Зазвичай залишають вулик у спокої, перевіряючи через певні проміжки часу, щоб переконатися, що приманка не заселилася міллю. Однак, якщо вони все ж з'являться, рамки слід замінити, інакше вони відлякають бджіл. Після прибуття рою почекайте ще годину-півтори, а потім обережно помістіть тимчасовий будиночок у вулик. Через кілька днів ви можете поставити пастку назад на те саме місце. Краще розмістити пастку у вулику поруч із сім'єю, яку потрібно зміцнити. Або можна розмістити два вулики з роями близько один до одного і через деякий час об'єднати їх в одну сім'ю.
Досвідчені бджолярі давно спостерігають за місцевістю, де розташована їхня пасіка, і знають, де найкраще ставити пастки для роїв, тоді як початківцям потрібно уважно спостерігати за місцевістю і методом проб і помилок з'ясовувати, де розміщувати пастки. Загалом, від цього залежить успіх ідеї відлову роїв. Після того, як ви успішно розмістили пастку, у вас більше ніколи не буде цього "головного болю".