Отримання посвідки на проживання в Україні для іноземця, який планує жити або працювати в Україні є надважливим етапом. Відмова Міграційної Служби може перекреслити надії та зруйнувати всі плани. Які дії вжити, щоб мінімізувати ризики, може знати тільки кваліфікований адвокат у сфері імміграції. За консультацією ми звернулися до керівного партнера адвокатського об'єднання "Магістерс" Геннадія Лагути. У цій статті ми розглянемо причини, через які може бути відмовлено в оформленні посвідки на тимчасове проживання в Україні, і можливі дії в разі відмови.

Отже, які можуть бути основні причини відмови в оформленні посвідки на проживання?

Перш ніж перейти до причин відмови, необхідно розуміти, що оформлення дозволу на імміграцію в Україну можливе тільки в разі наявності підстав, перелік яких чітко прописано в Законі України "Про імміграцію". Ці підстави, звісно, мають бути підтверджені документально.

Першою і основною причиною відмови є порушення встановлених законом умов або недотримання вимог, що висуваються до іноземних громадян для отримання посвідки на проживання в Україні. Наприклад, відсутність необхідних документів, неправильно заповнені заяви, помилки в написанні імен у перекладах документів, що надаються, помилки або відсутність легалізації документів, а також невідповідність умовам, які ставляться до особи, котра бажає оформити посвідку на постійне проживання, можуть послужити підставою для відмови.

Однією з найважливіших умов є легальність перебування іноземця в Україні. Міграційна служба просто не прийме документи у "нелегала". У разі перевищення іноземцем терміну перебування в Україні, перед тим як подавати документи на посвідку на проживання необхідно вирішити питання легальності перебування. Це можна зробити шляхом продовження реєстрації, або повторного в'їзду в країну після закінчення 90 днів.

Наступною важливою причиною є приховування відомостей, що мають важливе значення. Найчастіше такою причиною буває приховування наявності другого громадянства у заявника. У разі виявлення такого факту, навіть якщо це зроблено не навмисне, через неуважність, або через незнання вимог - іноземцю гарантовано буде відмовлено в оформленні дозволу на імміграцію.

Також може бути відмовлено в посвідці на проживання в разі надання завідомо неправдивих відомостей про стан здоров'я в наданих документах.
У процесі розгляду документів, міграційний орган отримує погодження від суміжних правоохоронних органів України, наприклад СБУ та бюро Інтерполу. За наявності негативного відгуку цих органів іноземець також отримає відмову. Однак слід врахувати, що така відмова має бути чітко мотивована.

У разі відмови в оформленні посвідки на тимчасове проживання, іноземний громадянин має можливість оскаржити це рішення в суді. Для цього необхідно звернутися до досвідченого адвоката, що спеціалізується на імміграційному праві, щоб скласти обґрунтовану скаргу на рішення про відмову в оформленні посвідки на постійне проживання. Більше інформації про те, як обрати гарного імміграційного адвоката, ви можете дізнатися на сайті адвокатського об'єднання.  Адвокат допоможе якісно підготувати документи і представити інтереси клієнта в суді, що істотно збільшує ймовірність позитивного рішення для іноземця.

Важливо зазначити, що оскарження в суді рішення про відмову в оформленні посвідки на постійне проживання вимагає хорошого знання українських законів і процесуальних норм, тому рекомендується звернутися до професіоналів у цій сфері.

Також хочу підкреслити, що найвірнішим рішенням для іноземця ще перед тим, як він починає процес оформлення посвідки на постійне проживання в Україні, буде звернення за консультацією та правовою допомогою до імміграційного адвоката. Отримання попередньої консультації з питань імміграції в Україну, підготовка правильно оформленого пакета документів, згідно з вимогами міграційної служби, і подальший юридичний супровід процесу дає практично стовідсоткову гарантію позитивного результату.

У разі самостійних дій велика ймовірність помилок, які ми перерахували вище, і подальша копітка робота з їх виправлення в суді. Таким чином, звісно ж, відмова міграційних органів в оформленні посвідки на постійне проживання в Україні не є кінцевою крапкою, і існує реальна можливість оскарження цього рішення в суді за наявності обґрунтованих причин для цього, виправлення ситуації та отримання кінцевого позитивного для іноземця рішення.