Люди з інвалідністю постійно стикаються із фізичними, соціальними та емоційними труднощами. Залежно від важкості стану, вони потребують різного рівня допомоги від близьких. Але не кожному зрозуміло, що повинен охоплювати догляд за інвалідами, який покращував би якість їхнього життя.
Особливості догляду
Залежно від ступеня порушення функцій, людина з інвалідністю може мати різні обмеження. Якщо мова йде про лежачого пацієнта, то він потребує мало не цілодобового спостереження. Догляд за ним включає:
- Гігієнічні процедури – чищення зубів, вмивання, стрижка нігтів, душ.
- Допомога із походом до туалету.
- Зміна постільної та натільної білизни, підгузків.
- Регулярне годування.
- Профілактика пролежнів.
- Контроль приймання ліків.
Людина, яка постійно знаходиться вдома, у своєму ліжку, потребує також різноманітного дозвілля і психологічної підтримки. Тому доглядальник повинен бути спокійним та стриманим, а також спілкуватись із хворою людиною. В кімнаті можна встановити телевізор, а також регулярно читати книги пацієнту, вмикати музику та всіляко розважати його.
Догляд за інвалідами вдома та в будинку престарілих
Не кожна людина має можливість повністю присвятити себе хворому близькому та проводити із ним ввесь час. Саме тому в такій ситуації часто постає питання про оформлення його у будинок для престарілих. Звісно, таке рішення часто дається нелегко, адже в себе вдома всі ми почуваємо себе у безпеці та затишку.
Але сучасні будинки престарілих – це комфортні заклади із кваліфікованим персоналом. У кожного пацієнта є окрема кімната (іноді з двома-трьома сусідами), для нього забезпечено повноцінне харчування, а також він знаходиться в компанії однолітків та може спілкуватись досхочу. Хороший пансіонат може стати другим домом для людини з інвалідністю, де вона буде забезпечена всім необхідним.