Надійні банки ніколи не ускладнюють хороші і привабливі продукти, тому якщо ви зіткнулися з незрозумілими чи підозрілими факторами, це може свідчити про невигідну пропозицію і тому класти гроші на депозит в таких закладах не варто.
Зрозуміло, що плюсів у депозиту набагато більше, ніж мінусів. Мінімізувати ризик збитків від неправильного вибору виду вкладу дозволить інформація про плюси і мінуси депозитів різних категорій. Податок на депозити фізичних осіб зараз прирівнюються до всіх інших доходів, тому враховуйте і це.
Вид вкладу, його плюси і мінуси
Переваги термінового:
- високий і запланований рівень доходу;
- можливість отримувати відсотки щомісяця або щоквартально;
- вклад не дозволить грошам знецінитись.
Недоліки термінового - низька ліквідність (не можна зняти гроші в будь-який час без втрати дивідендів).
Переваги накопичувального:
- пристойний рівень доходу;
- можливість зібрати суму для певної цілі;
- гарантія збереження реальної вартості грошей.
Недоліки накопичувального - невисока ліквідність.
Переваги вкладу на вимогу:
- висока ліквідність (людина може забрати гроші в будь-який час)
- безпечний спосіб зберігання грошей;
Недоліки вкладу на вимогу - низький відсоток прибутку.
Інфляція - вирішальний фактор для відкриття вкладу
Для прийняття розумного рішення про те, чи варто відкривати депозит, необхідно не тільки оцінити всі плюси, мінуси цього фінансового інструменту, але й вибрати відповідний вид вкладу.
Інвестору треба врахувати наступне:
- інфляцію;
- порівняти прибутковість депозитів у різних банках;
- вибрати надійний банк.
Перше, що повинно насторожити вкладника - зростання інфляції. Вирішивши відкривати депозит, треба враховувати, що після закінчення встановленого терміну вкладник отримає заплановані доходи, але за цей час може подорожчати споживчий кошик. Це означає, що людина купить товарів набагато менше, ніж до створення рахунку.
Щоб зрозуміти, чи варто відкривати депозит, потрібно визначити рівень інфляції та вибирати банк з більшою відсотковою ставкою.
Бажано також ознайомитися з прогнозами на майбутні періоди. Однак не варто забувати, що абсолютно точно передбачити коефіцієнт інфляції ніхто не може.