Із початку року до поліції області надійшло на 2000 більше підтверджених звернень про домашнє насильство в сім’ї, ніж торік. Якщо минулого року за аналогічний період звернулися 6149 людей, то цього – 8 131.
 

Про це повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Панова на засіданні Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми та проблем сімʼї при обласній військовій адміністрації.
«Статистика свідчить про збільшення викликів у період війни й безпосередньо впливає на посилення насильства, насамперед у сім’ях, – розповіла Олена Панова. – Водночас в області діє мережа загальних служб підтримки людей, які постраждали від домашнього насильства. Це 11 центрів соціальних служб і 36 центрів соціальних послуг».
Старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності ГУ НПУ в Полтавській області Артем Тесля поінформував, що впродовж 11 місяців цього року зареєстровано 9712 повідомлень, пов’язаних із домашнім насильством. У 20% випадків – повторні.
«До кривдників застосовано 651 захід щодо зобов'язання залишити місце перебування чи проживання потерпілої особи. 685 заходів щодо заборони на вхід та перебування в місцях проживання постраждалої особи та 2884 заходи щодо заборони будь-яким способом контактувати з постраждалою особою, – сказав Артем Тесля. – У кривдників, які є власниками зброї, анульовано 43 дозволи на її утримання».
Жінки та чоловіки, які стали жертвами домашнього насильства, можуть звертатися до спеціалізованих служб підтримки. Також на Полтавщині функціонують притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства: на базі благодійної організації «Світло надії», при Полтавському обласному центрі соціальних служб (в Омельнику Кременчуцького району) та «REFUGE», cтворений Міжнародною БО «АІСМ» у Полтаві. Наступного року за рахунок субвенції з державного бюджету планують створити притулок у Лубенській територіальній громаді.