7 листопада у Полтаві відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу у 4-тій міській клінічній лікарні. Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Проєкт вдалося реалізувати у межах Програми гуманітарного реагування «Інтеграція гендерно-орієнтованого охоплення осіб із інвалідністю у гуманітарну допомогу в Україні», за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та UNPRPD Партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю та Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

Директор 4-ї клінічної міської лікарні Лілія Погребняк говорить, що на базі закладу знаходиться найбільша жіноча консультація в Полтавській громаді.

«Ідея створити такий кабінет була вже давно, у нашій базі найбільше жінок із інвалідністю, але умов для них відповідних не було. І ми почали покращувати обслуговування. Спочатку в нас з’явилися крісла трасформери для надання гінекологічної допомоги. Потім за програмою Міжнародний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» виділив меблі та спеціальне обладнання, ремонт у кабінеті виконали коштом закладу», – розповіла Лілія Поребняк.

У просторому, зручному кабінеті вже почали приймати пацієнток. У ньому є гінекологічне крісло, крісло та кушетка з регулюванням висоти, спеціальні опори-поручні, підіймальний пристрій, достатньо місця для маневрів на кріслі колісному, підготовлено медичний персонал.

«Жінок із інвалідністю раніше дуже важко було оглядати. Лікарі їздили до пацієнтів додому, оглядали на дивані чи столі, при поганому освітленні. Не зручно було ні спеціалістам, ні жінкам, – розповідає завудуюча жіночої консультації 4 міської клінічної лікарні Полтави Лариса Сидоренко. –  Нині стане все простіше. Жінка може записатися на прийом на будь-який час: із 10 до 18.00. Транспорт близько, пандуси є, спеціальний ліфт у лікарні теж є. Жінки без перешкод дістаються до лікарні. Сам кабінет із ширмою, просторий. Гінекологічне  багатофункціональне крісло піднімається на потрібну висоту. Це важливо для якісного огляду. Зручно і пацієнту, і лікарю.»

Кабінет безбар’єрного доступу враховує потреби жінок з інвалідністю, жінок літнього віку та інших вразливих верств населення в отриманні послуг із репродуктивного здоров’я.