Наповненням Телеграм-каналу негативним контентом займалися четверо полтавських школярок, 13 та 14 років. Фотографії (або відео) «жертв» публічного цькування, а також образливі дописи до них, адміністраторки отримували від підписантів через спеціально створений чат-бот. Нерідко, щоб принизити дітей, вони вдавалися і до фотомонтажу. Про це повідомила очільниця відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Москаленко.
Ресурс та чат-бот видалили, а з неповнолітніми та їх законними представниками провели відповідні превентивні заходи.
Адміністраторів Телеграм-каналу викрили оперативники кіберполіції Полтавщини спільно з працівником ювенальної превенції, який входить до складу команди «Вартових мережі». Ірина Москаленко пояснила, що цю команду створила Національна поліція України з метою виявлення та припинення фактів насильства відносно дітей в Інтернеті.
Як розпізнати кібербулінг? Зазвичай булять шляхом поширення неправдивих чуток або фотографій, які компрометують дитину, а також повідомлень або погроз, які ображають когось чи можуть завдати моральної шкоди.
Поліція Полтавщини радить батькам (особам, які їх заміняють) та вчителям:
- застерегти дітей, що віртуальні знайомі можуть бути не тими, за кого себе видають! Відтак варто відмовитися від зустрічі в реальному житті з людьми, знайомство з якими відбулося в Інтернеті.
- нагадати дітям, що небезпечно приховувати від дорослих реальну проблему! Дуже важливо вчасно сказати про те, що хтось образив або намагається це зробити шляхом поширення неправдивої або ганебної інформації (у тому числі світлин та відео)!
- якщо дитина стала жертвою цькування або є інформація щодо залучення учасників освітнього процесу до кібербулінгу, повідомляйте до поліції за номером 102, а також на електронну адресу відділу ювенальної превенції Головуправління обласної поліції: up@pl.police.gov.ua.