Для шахрайських оборудок спільники використовували популярний Інтернет-майданчик, залишали під оголошеннями з товаром фіктивні позитивні відгуки «клієнтів» та надсилали покупцям сфальшовані електронні бланки відправлень. Після отримання передплати або повної суми, продавець розчинявся в онлайн-просторі – змінював стару сім-карту на нову та не відповідав на листи в чаті онлайн-платформи. Про це повідомив начальник обласної поліції Євген Рогачов.


Шахрайську схему викрили оперативники карного розшуку та кіберполіції Полтавської області спільно зі слідчими Слідчого управління обласної поліції, за процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури. Правоохоронці встановили причетність до обману Інтернет-покупців групи чоловіків, віком від 24 до 27 років, які мешкають в Полтавському районі. 

Євген Рогачов зазначив: 

«Слідчі провели близько десятка санкціонованих обшуків за адресами проживання фігурантів та вилучили понад 30 мобільних телефонів, понад 20 банківських карт різних фінансових установ, більше сотні сім-карт, ноутбуки, планшети, документи, гроші, флеш-накопичувачі, автомобіль марки BMW та інші речові докази. У рамках відкритого кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення чоловікам про підозри у вчиненні шахрайств та обрання їм запобіжних заходів».

На даний час тривають оперативні заходи та слідчі дії щодо встановлення епізодів злочинної діяльності фігурантів, можливих співучасників та осіб, які зазнали шкоди від шахрайських дій.

Слідчим управлінням поліції Полтавщини здійснюється досудове розслідування за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Відділ комунікації поліції Полтавщини

(За інформацією Слідчого управління обласної поліції)