19 жовтня заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Катерина Рижеченко провела зустріч із представниками організації «Handicap International Federation». Обговорили можливість проведення навчальних сесій у громадах області на тему підготовки до збройного конфлікту та захисту, а також  інформування про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.  

Як розповіла менеджер проєкту з навчання ризикам, пов’язаним із вибухонебезпечними предметами Ольга Савченко, організація вже почала працювати в Полтаві.  Її представництва також працюють у Києві, Чернівцях, Дніпрі та Вінниці. 

«Наразі ми пропонуємо громадам Полтавщини навчання для дітей і дорослих серед ВПО та місцевого населення щодо підготовки до збройного конфлікту та захисту. Навчальні сесії можуть проходити як онлайн, так і офлайн. Ідеться про обізнаність стосовного безпечних місць, правила безпечної поведінки під час обстрілу, правила евакуації з будівлі при різних загрозах, – зауважила Ольга Савченко. – За сприяння Полтавської ОВА, також плануємо розпочати навчання щодо поводження з вибухонебезпечними предметами для місцевого населення, дорослих та дітей ВПО й для осіб, які планують повертатися на постійне місце проживання».  

У перспективі організація планує надання психосоціальної підтримки та фізичної реабілітації населенню на Полтавщині. 

«Обласна влада вдячна представникам організації «Handicap International Federation» за ініціативу працювати в громадах Полтавщини в своєму сегменті. Ми завжди підтримуємо реальні бажання й готовність допомагати внутрішньо переміщеним особам. Ми співпрацюємо з багатьма міжнародними організаціями, благодійними фондами й надалі готові це робити. Разом до перемоги! Слава Україні», – зазначила Катерина Рижеченко.  

Довідково. Організація «Handicap International Federation» (надалі організація НІ) – незалежна та неупереджена організація, яка працює для пом’якшення наслідків конфліктів, природних катастроф, бідності та виключення. Організація НІ працює з особами з інвалідністю та вразливими групами населення, збирає інформацію та вживає заходів для задоволення їх базових потреб, покращення їх умов життя та захисту їх гідності та фундаментальних прав. 

У відповідь на конфлікт в Україні, організація HI запровадила Програму для забезпечення гуманітарних потреб населення України. Таким чином, Відокремлений підрозділ Міжнародної Федерації Handicap був офіційно зареєстрований в Україні 3 травня 2022 року.