Фахівці історико-культурного заповіднику «Більськ» обстежили давнє поселення, що розташоване у лісах на півночі від Котельви. Там вони віднайшли бронзовий ніж-кинджал, ніж скіфського часу, мідну дитячу каблучку, кінську вуздечку та предмети озброєння козацьких часів.
Нещодавно історико-культурний заповідник «Більськ» обстежив поселення, що розташоване у лісах на півночі від Котельви. Пам’ятку відкрили ще у грудні 2024 року, під час розвідок в окрузі Котелевського городища.
Виявилося, що протяжність поселення складає майже півтора кілометри. На сьогоднішній день це одне з найбільших за розмірами відкритих поселень в окрузі Більського городища.
Під час розвідки археологи виявили комплекс артефактів, які виокремили у три хронологічні періоди: бронзовий вік, скіфський час та ранньомодерну добу. Історики віднайшли бронзовий ніж-кинджал, ніж скіфського часу, мідну дитячу каблучку, кінську вуздечку та предмети озброєння козацьких часів.