З 25 листопада по 10 грудня 2022 року Полтавська міська територіальна громада приєдналася до проведення Всесвітньої акції «16 днів проти насильства». Акція проводиться щороку з метою привернути увагу до цієї теми, закликати долати будь-які форми насильства та  досягти нульової толерантності до гендерно зумовленого насильства.

В Полтавській міській територіальній громаді розроблено та затверджено «Загальноміський план заходів в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», що включає загалом 122 пункти.

Відповідно до затвердженого Загальноміського плану, в профільних департаментах, організаціях та установах, закладах загальної середньої освіти, закладах культури: бібліотеках, музеях, філіях Центру культури та дозвілля; закладах охорони здоров’я проведено ряд інформаційно-просвітницьких, освітньо-виховних заходів, а саме: семінари, лекції, тренінги, засідання за «круглим столом», години спілкування, конкурси малюнків, перегляд фільмів та трансляція відеороликів, правові та психологічні ігри, книжкові виставки тощо.

Акція розпочалася 25.11.2022 у Корпусному парку проведенням інформаційно-просвітницького символічного заходу – Активність «Деконструювання  домашнього  насильства на інтерактивних інсталяціях» до якого були залучені усі суб’єкти взаємного реагування щодо домашнього насильства. Під час акції встановлено мозаїку із зображеннями форми насильства. Інсталяція виконана із магнітів, тож беручи кожен із них собі, охочі доєдналися до того, що негативне зображення зникло. Натомість з’явилося гасло: “Чуйність перемагає насильство”.

Окрім мозаїки, презентували інтерактивну онлайн-гру. Її мета — розповісти про гендерно зумовлене насильство та представити факти про ставлення мешканців 30 громад-учасників проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» до гендерно зумовленого насильства.     

У листопаді 2022 року Департаментом культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради та Всеукраїнським Благодійним Фондом «Горєніє» підписано договір про співпрацю  з питань запобігання та протидії домашньому насильству для внутрішньо-переміщених осіб. З 10.11.2022 року запроваджено проведення занять з елементами тренінгу для жінок, які постраждали від домашнього насильства або належать до групи ризику «Коло взаємопідтримки для жінок «Хто Я». Програма тренінгу направлена на формування мотивації до саморозвитку, відновлення у жінок  внутрішнього ресурсу для  гармонізації відносин з собою та іншими, підвищення уявлень про власну індивідуальність, значущість, формування вміння протистояти насильству, а також усвідомленого прийняття відповідальності  за свій вибір у житті.