Донедавна стабілізатор напруги був поміж приладів, які здебільшого недооцінювали. Але перебої в роботі електромагістралей через постійні обстріли інфраструктури все змінили. Пристрій, який може зберегти побутову техніку в безпеці, очікувано користується великим попитом.

Купівля стабілізатора буде правильним рішенням, якщо ви не хочете допустити поломки техніки через коротке замикання. Перед придбанням корисно дізнатися, що собою представляє цей прилад і як його правильно вибрати. 

Принцип роботи стабілізатора напруги

Стабілізатор напруги - електроприлад, який приймає високу або надто низьку електричну енергію і регулює її, видаючи на виході стабільні показники напруги. Також він захищає підключених споживачів від коротких замикань.

Залежно від параметрів мережі стабілізатори бувають:

  • однофазні - під напругу 220 В;
  • трифазні - призначені на 380 В.

Залежно від конструкції вони мають різні принципи роботи і відрізняються технічними характеристиками. Перший тип (однофазні) використовують для дому, а другий (трифазні) - найчастіше на виробництві. Якщо ви вже задалися питанням, який краще купити стабілізатор напруги в Україні, зверніть увагу на такі параметри.

Як вибрати стабілізатор

Пристрій необхідно вибирати за такими критеріями:

  • потужність приладу;
  • діапазон вхідної та вихідної напруги;
  • спосіб установки.

Від того, наскільки точно будуть розраховані параметри стабілізатора напруги, багато в чому залежить його ефективність у роботі.

Перше, що потрібно зробити, - це з'ясувати потужність навантаження. Тобто підрахувати суму потужностей усіх побутових електроприладів і додати 20-30% для запасу. Це не тільки позитивно позначиться на роботі стабілізатора, а й подовжить термін його експлуатації. Важливо врахувати, що ця сума не має перевищувати потужність самого стабілізатора напруги.

Другий момент - вибір вхідної напруги. Прилад не має переходити меж потужності електромережі. Вихідна ж напруга - результат роботи самого стабілізатора. Звертайте увагу на похибки. Наприклад, похибка в електромеханічних стабілізаторах 3% (вони є найбільш точними). У питанні встановлення краще довіритися досвідченим фахівцям. Якщо ви придбали стабілізатор у холодну пору, то не поспішайте його підключати. Він має постояти деякий час (3-6 годин) за кімнатних умов. Якщо дбайливо ставитися до приладів, служити вони будуть довго і якісно. 

Стабілізатор напруги - річ корисна й навіть необхідна. Цей прилад захищає вашу техніку від короткого замикання, від перенапруги в мережі, фільтрує перешкоди. Обирайте якісні стабілізатори, спираючись не лише на технічні характеристики, а й на перевірених виробників.