20 травня 2025 року Вища рада правосуддя вирішила тимчасово відсторонити суддю Шевченківського райсуду Полтави Ірину Блажко від виконання обов’язків. Причина — дисциплінарне провадження, рішення за яким було змінене. Про це повідомили у Вищій раді правосуддя.

На три місяці суддя втратить право на доплати до зарплати та має пройти навчання з етики й доброчесності в Національній школі суддів. Після цього її чекає повторне оцінювання, щоб визначити, чи може вона й надалі працювати у суді.

За даними Центру протидії корупції, Ірина Блажко неодноразово у позапроцесуальний спосіб спілкувалась із головою Ленінського суду (наразі — Подільський суд) Полтави Юрієм Новаком. Вони обговорювали обставини різних справ, консультувались щодо подальших дій і так далі.

Згаданий суддя Новак, за даними НАБУ, отримав 10 тисяч доларів від директора однієї з фірм. Ці кошти він обіцяв передати Блажко, яка мала ухвалити потрібне рішення.