Не зважаючи на те, що підозрюваний пересувався вулицями, які не «бачить» система відеонагляду «Безпечне місто», поліцейським доволі швидко вдалося вийти на його слід. Фігуранта затримали в Київському районі обласного центру наступного дня після нападу на пункт обміну валют. Ним виявився 21-річний мешканець Полтави. Молодику вже повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід. Про це повідомив начальник Головуправління обласної поліції Євген Рогачов.
Нагадаємо, повідомлення про розбійний напад надійшло до відділу №1 (Київський район) Полтавського районного управління поліції, 20 червня, близько 19-ї. Відомо, що зловмисник вимагав від 52-річної касирки віддати йому гроші, погрожуючи ножем. Однак, жінці вдалося виштовхати його з приміщення. Після цього чоловік зник з місця події.
Генерал поліції наголосив:
«На жаль, на вулицях, якими пересувався зловмисник, відсутні камери відеонагляду, тому нам знадобилося більше оперативних ресурсів для його затримання. До розкриття особливо тяжкого злочину ми залучили понад пів сотні поліцейських, серед яких оперативники, слідчі та працівники інших служб Полтавського райуправління поліції, а також оперативники Управління карного розшуку, відділу кримінального аналізу та слідчі Слідчого управління обласного апарату. Ми опрацювали значний обсяг інформації та провели ряд оперативно-розшукових заходів, завдяки яким встановили місце переховування та затримали 21-річного полтавця у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України».
Євген Рогачов зазначив, що фігуранту вже повідомили про підозру у розбійному нападі, вчиненому в умовах воєнного стану. Суд обрав йому запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт строком на 60 діб.
За даним фактом слідчий підрозділ поліції, під процесуальним керівництвом Полтавської окружної прокуратури, здійснює досудове розслідування за частиною 4 статті 187 (Розбій, спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах, вчинений в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від восьми до п'ятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Слід зазначити, що система «Безпечне місто» є досить ефективним інструментом для оперативного розкриття злочинів та створення безпекового простору. На жаль, мережа камер перекриває не все місто, тому потребує постійного удосконалення та збільшення кількості камер відеонагляду.
Відділ комунікації поліції Полтавщини