Військова адміністрація не вводитиме на Полтавщині заборону на продаж алкоголю, бо економіка має працювати, а люди повинні мати змогу випити, пише "Полтавщина".

У соцмережах активно обговорюють чутки, що з 1 жовтня Рада оборони Полтавської області може запровадити повну заборону продажу алкоголю для торгових закладів. З початку вересня на Полтавщині вже діє обмеження на продаж алкогольних напоїв. Придбати пиво чи горілчані напої можна лише 12:00 до 18:00.

Торгові представники деяких компаній говорять, що незабаром алкоголь взагалі заборонять. Такий «сухий закон» діяв в області із початку широкомасштабного вторгнення. Потім у березні дозволили продавати пиво, а у квітні — міцний алкоголь.

Про реальність таких заборон доповів голова Полтавської військової адміністрації Дмитро Лунін:

Жодних змін не планується. У нас наприкінці березня 2022 року була запроваджена заборона на продаж будь-якого алкоголю. У березні було зареєстровано 846 правопорушень, що на 53% менше, ніж в лютому 2022 року. Надалі було прийнято рішення про продаж слабоалкогольних напоїв, а потім і міцного алкоголю. Поліція зареєструвала зростання кримінальних правопорушень. У квітні 2022 року на території області було зареєстровано 1399 правопорушень, на 40% збільшення. У травні 1820 правопорушень, у червні 2411, у липні 2359, у серпні 2603 кримінальні провадження. У вересні дозволили продавати алкоголь із 12 до 18 години. Не зважаючи на незначне обмеження, у вересні зареєстровано 1887 порушень, що на 20% менш, ніж у серпні. І саме головне, коли послабляють обмеження на продаж алкоголю, зростають випадки грабежів на вулицях. Так, у серпні зареєстровано 19 таких правопорушень, а після введення обмеження продажу алкоголю у вересні за 28 днів було зареєстровано тільки 6 таких кримінальних правопорушень.

На питання, чи обговорювався дозвіл на продаж пива, але заборону міцного алкоголю, губернатор відповів:

Ні, не будемо такого робити. Економіка повинна працювати, у нас обмеження існують для того, щоби люди не засиджувалися у закладах харчування, не пиячити допізна і потім не скоювали злочини. Я впевнений, що економіка повинна працювати. Люди повинні мати можливість купити пиво або інший алкоголь. Я не вбачаю причин для зміни часу комендантської години або заборони продажу алкоголю.

Нагадаємо, що протягом вересня у Полтавському районі правоохоронці виявили 42 порушення обмежень продажу алкоголю.