29 вересня Україна і світ вшановують пам'ять жертв Бабиного Яру. В обласному центрі представники влади та єврейської спільноти вшанували пам’ять жертв нацизму.
«На жаль, у Полтаві теж є місце скорботи, де були масові розстріли – парк Скорботної матері. У період окупації в місті знищили близько 10 тисяч євреїв. 19 місяців повномасштабної війни, нацизм в особі російської федерації знову приніс геноцид на українську землю. Непокаране зло має властивість розповзатися все далі. Тож Бабин Яр – це нагадування, що світ не повинен бути бездіяльним, щоб не допустити подібних трагедій і злочинів проти людства», – наголосив заступник начальника ОВА Ігор Панченко.
Спеціаліст із соціальної роботи благодійної організації «Полтавський єврейський фонд ХЕСЕД НЕФЕШ» Римма Михайлик розповіла, що в Полтаві розстріляні дві її двоюрідні бабусі з трирічною дитиною.
«Трагедія Бабиного Яру – сторінка історії, про яку ми думали, що вже ніколи не повториться в реальності. Але через 82 роки в нашому житті з’явився новий ворог. І ми тепер, мабуть, ще з більшою силою розуміємо, наскільки страшно помирати тільки за те, що ти не той народ, тільки за те, що ти не та нація, тільки за те, що ти не так живеш. У цей день я хочу низько вклонитися всім своїм пращурам, які розстріляні в усіх містах і селах нашої держави. Вічна їм пам'ять!» – сказала Римма Михайлик.
Учасники зібрання поклали квіти до меморіалу «Скорботної матері» та вшанували жертв Голокосту.
Довідково. Розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки – від вторгнення нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і до завершення гітлерівської окупації міста у листопаді 1943 року – та стали відомі як символ «Голокосту від куль». За цей час було знищене практично все єврейське населення міста.