Розвиток міжнародної співпраці на Полтавщині, допомога закордонних партнерів і взаємодія з містами-побратимами. Ці та інші питання обговорили на засіданні Регіонального офісу міжнародного співробітництва Полтавської області.
Начальник ОВА Філіп Пронін акцентував, що Офіс має стати потужним координаційним центром міжнародної допомоги та комунікаційним майданчиком для партнерів. Напрацьовувати пропозиції з пріоритетних напрямів, зокрема, повоєнної відбудови, розвитку економіки й відновлення регіону, в гуманітарній та соціальній сферах.
«Регіональний офіс має бути потужним координаційним майданчиком для співробітництва. На засіданні зібралися представники громад, міжнародні партнери, керівники структурних підрозділів ОВА, які надалі взаємодіятимуть із міжнародними донорами, – зауважив Філіп Пронін. – У нас розроблена База даних Регіонального офісу міжнародного співробітництва, яка допоможе ефективніше та прозоріше координувати роботу громадам із партнерами».
Наразі до неї долучилися 86 користувачів.
Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОВА Дмитро Мандріков зазначив, що в області триває робота щодо розширення міжнародного співробітництва. 11 територіальних громад мають 36 міст і громад-побратимів із 17 країн, з якими розвивають співпрацю. Вісім угод укладено під час війни. Зокрема їх підписали Терешківська, Миргородська, Полтавська, Кременчуцька, Нехворощанська громади.
«Розширюємо коло партнерів. Із початку повномасштабного вторгнення ОВА підписала п'ять меморандумів про співпрацю з міжнародними партнерами», – зауважив Дмитро Мандріков.
В області працюють 30 проєктів міжнародної технічної допомоги. У громадах реалізують близько 50 ініціатив за рахунок кредитів і грантів міжнародних партнерів та 30 проєктів, що підтримують міжнародні фінансові організації.
Протягом 2023 року допомогу області та громадам надавали понад 85 міжнародних партнерів – це різні міжнародні організації, уряди, благодійні фонди, проєкти міжнародної технічної допомоги.
Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад із міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
За результатами опитування, 33% жителів області виїхали за кордон з початку повномасштабного вторгнення. Ще 11% опитаних полтавців переїхали до інших регіонів. Про це відомо зі статистики опублікованої у проєкті Стратегії розвитку Полтавщини. Згідно з результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», понад третина жителів обл…