Банківська гарантія вважається одним із найпопулярніших методів поруки. Банківська Гарантія допомагає отримувати розстрочку за податковими платежами та укладати великі угоди на поставку товарів чи послуг.
Що таке банківська гарантія
Банківська гарантія – це угода, якою фінансове підприємство зобов'язується виплатити певній організації борг клієнта, якщо він зможе виконати своїх зобов'язань. Виплата боргу може здійснюватися за договором, кредитом чи цінним папером. Така угода використовується:
- при реалізації держзакупівель на конкурентній основі;
- під час проведення комерційних тендерів;
- у разі потреби поруки за запозичальника під час оформлення кредиту;
- при поверненні авансової та інших виплат.
Іноді гарант може відмовитися від виплати – наприклад, така ситуація можлива, якщо вимога надійшла після закінчення дії домовленості.
Учасники процесу
За механізмом дії домовленості схожі на кредитування та страхування. В оформленні угоди бере участь три сторони:
- Принципал (аплікант) – він просить кредитну установу надати забезпечення.
- Бенефіціар – сторона, яка отримає кошти, якщо принципал не виконає своїх зобов'язань.
- Гарант – організація, яка зобов'язується внести плату, якщо принципал порушити угоду.
Важливо пам'ятати: Принципалом та бенефіціаром можуть бути будь-які юрособи та фізичні особи, які є учасниками цивільно-правових відносин, а гарантом – кредитна установа, яка проводить свою діяльність для отримання доходу.
Умови банківської гарантії
При оформленні необхідна вказівка дати, суми поруки, тривалості угоди, а також зобов'язань, для забезпечення яких вона видається, та обставин, внаслідок яких буде здійснено виплату суми БГ.
Як виглядає банківська гарантія
Вона передбачає виключно грошовий еквівалент забезпечення зобов'язань. Домовленість має бути письмовою. За оформлення цього паперу відповідає гарант. Документ схожий на договір, за бажанням, крім комерційного підприємства, його можуть підписати аплікант та бенефіціар. Домовленості для держзакупівель оформлюються у цифровому вигляді та підписуються електронним підписом.
Сприяння у підборі фінансових послуг
Не є офертою