Процедура імплантації зуба поділяється на кілька етапів залежно від вихідної ситуації у пацієнта.
Крок 1 — Видалення зуба
Якщо пошкоджений зуб все ще залишається у роті, стоматолог видалить його.
І у цьому випадку можливі два сценарії імплантації:
- Одноетапна – звісно видалити зуб і відразу ж встановити імплантат є вкрай привабливою і бажаною ситуацією для пацієнта, але показаний даний вид імплантації лише у наступних випадках: травматичної втрати зуба (вивих або перелом кореня) та щільної структури кістки.
Основними протипоказаннями для установки імпланта одразу після видалення зуба є:
- Запалення в області видаленого зуба (кіста, гранульома).
- Молодий вік пацієнта (до 18 років) – якщо потрібно видалити зруйнований зуб, то для його імплантації доведеться почекати закінчення періоду росту.
- Пориста структура кістки.
- Непередбачене травматичне видалення зуба – це часто буває при видаленні непрорізаних зубів, зрощених з кісткою.
- Двоетапна імплантація - найбільш поширений та надійний підхід. Після видалення зуба, повного загоєння і відновлення (або додавання) необхідного рівня кістки, проводиться хірургічна частина імплантації. Ставлять сам імплант і дають йому час прижитися, а слизовій відновиться від втручання. Період очікування визначається індивідуально, може знадобитися від 2 до 6 місяців.
Розглянемо більш детально двоетапну модель проведення імплантації зубів.
Крок 2 — Кісткова трансплантація та підготовка щелепної кістки
Кісткова пластика, яка надає міцності щелепному каркасу, гарантує успіх процедури. Існує два варіанти пластики: використання синтетичного трансплантату, такого як кістковий замінник, або природний трансплантат, коли кістка береться з іншої частини тіла пацієнта.
Процес загоєння кісткових трансплантатів триває кілька місяців, перш ніж можна буде встановити зубний імплантат. На щастя, трансплантати не завжди потрібні.
Крок 3 — Встановлення імплантату
Під час процедури хірург оголює кістку, розрізаючи ясна маленькими інструментами.
Хірург або пародонтолог робить отвори в кістці, щоб потім встановити імплантат (штифт) глибоко в кістку, яка функціонує як корінь зуба.
Якщо реставрується передній зуб, стоматолог заповнить порожній простір тимчасовим розчином, поки імплант заживає під яснами. Якщо це задній зуб, на нього нічого не кладуть.
Крок 4 — Загоєння та ріст
Остеоінтеграція — це процес, коли опорна кістка починає з’єднуватися з імплантатом. Цей процес може тривати кілька місяців і гарантує, що основа достатньо міцна, щоб підтримувати штучний зуб (зубну коронку).
Крок 5 — Установка абатменту (коннектора) та підготовка коронки
Після завершення процесу загоєння стоматолог встановлює абатмент поверх штифта імплантату.
Абатмент виступає як коннектор між імплантатом та коронкою.
Крок 6 — Встановлення коронки (штучного зуба)
Коли імплантат вросте в кістку і стане достатньо міцним, щоб підтримувати жування, стоматолог робить відбитки вашої щелепи.
Потім зубний технік створює індивідуальну зубну коронку в лабораторії. Штучна зубна коронка зовні схожа на ваш натуральний зуб, сидить поверх абатмента (коннектора) і стає єдиною видимою частиною імплантату.
Крок 7 — Догляд
Зазвичай після операції призначають знеболюючі та антибіотики. Під час процесу загоєння також важливо їсти лише м’яку їжу та правильно доглядати за ротовою порожниною. Обмеження споживання алкоголю, кофеїну та тютюну також є важливим для досягнення найкращих результатів.
Також, необхідні регулярні огляди протягом перших кількох місяців після завершення процедури імплантації та раз на півроку контрольний огляд лікаря-стоматолога.
Який ризик того, що імплант не приживеться?
Сьогодні імпланти виготовляють із компонентів, які організм сприймає позитивно. Матеріал приживається у 99 % випадків. Тільки рідкісні індивідуальні реакції можуть призвести до відторгнення.
В стоматологічному відділенні Медичного центру «МЕДГАРАНТ», м.Черкаси, працює команда досвідчених хірургів-імплантологів, ортопедів, які допоможуть Вам відновити зубний ряд та насолоджуватись всіма перевагами даного сучасного методу.
Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем