Якщо вас турбують запаморочення, порушення координації, безсоння, часті головні болі, це показання до візиту до невролога. Щоб запобігти погіршенню здоров’я, позбавитись ризику розвитку серйозних хвороб, варто вчасно звернутись до спеціаліста та отримати належну медичну допомогу. Якщо знадобиться, лікар не тільки надасть консультацію і рекомендації щодо курсу ефективної терапії, але й скерує на додаткову діагностику, до профільних фахівців.

Під час огляду невролог збирає анамнез — інформацію щодо перебігу захворювання, періоду появи перших симптомів, попереднього лікування та ін.. Тож, якщо ви маєте результати якихось досліджень, вже проходили лікування хвороби в іншого спеціаліста, обов’язково візьміть на прийом всі документи. У разі, коли з проблемою ви звертаєтесь до фахівця вперше, підготуйте розповідь про все, що вас турбує, які симптоми, прояви патології у вас наявні.

Коли звертатись до невролога?

Як зрозуміти, що вам потрібен саме невролог? За відповідними показами до лікаря вас може скерувати терапевт. Також ви можете самостійно звернутись до спеціаліста, якщо спостерігаєте наступні стани та симптоми:

  • постійні запаморочення, втрата свідомості;
  • втрата контролю над рухом кінцівки;
  • часті головні болі, приступи мігрені;
  • порушення мови, координації;
  • м’язові спазми;
  • парези, паралічі;
  • випадки раптових падінь, дезорієнтації;
  • погіршення уваги, пам’яті;
  • розлади, що спровокували погіршення роботи вищих нервових функцій (мова, читання, соціальна адаптація).

Відвідувати спеціаліста згідно з попередньо узгодженим графіком повинні пацієнти, що мають неврологічні захворювання та потребують постійного лікування з контролем стану.

Загалом лікар спеціалізується на хворобах та дисфункціях периферичної та центральної нервової системи. Тому будь-які розлади, пов’язані з цими органами, є показами до звернення до невропатолога або невролога.

Поширені питання про візит до невролога

1. Як підготуватись до візиту?

Зазвичай підготовка не потрібна. За наявністю візьміть з собою результати попередніх лабораторних аналізів, тестів, інших видів діагностики та призначень від інших лікарів.

2. Які методи обстеження застосовує невролог?

Під час прийому лікар проводить візуальний огляд. Також спеціаліст може призначити аналізи, електроенцефалографію, УЗД судин, УЗД голови, КТ, МРТ. За результатами досліджень фахівець розробляє ефективний курс лікування.

3. Де знайти невролога у Львові?

Якщо вам потрібні кваліфіковані спеціалісти, звертайтесь в мед центр Родина. Приватна клініка має у Львові три відділення, тож буде зручно дістатись до найближчого до вас. Досвідчені лікарі надають комплексну допомогу. У разі необхідності на базі медичного центру ви зможете пройти всі обстеження та курс терапії.

Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем