Львів — одне з найколоритніших українських міст. Якщо Київ вважається серцем, то Львів, безперечно, є душею України. Багато туристів уже побували у Львові та знають його історію. Але є деякі факти про це місто, які можуть вас здивувати.

 

У цьому місті можна знайти одних із найталановитіших та найкреативніших редакторів сучасних популярних новинних порталів. Львів'яни завжди вміли гарно писати та подавати інформацію. Як багато хто знає і розуміє, новини Львова сьогодні в основному висвітлюють події, що відбуваються у зоні бойових дій. Але також можна почитати актуальну інформацію про життя та найближчі заходи міста.

 

Львів – місто винахідників. Саме тут був запущений у повітря перший балон з рідким паливом, відкрито вакцину проти тифу, винайдено гасову лампу. У Львові вперше в Україні пустили трамвай, організували професійний театр та відкрили першу українську школу. А 1574 року тут було видано першу в Україні книгу – «Апостол». У центрі міста стоїть пам'ятник її автору Івану Федорову.

 

Львів – найбільше поліконфесійне місто України. У місті 104 церкви різних релігійних громад: іудеїв, мусульман, католиків, греко-католиків, православних та інших. Усі собори є одним із найважливіших аспектів культурної спадщини Львова. Найбільше історичних церков і храмів знаходиться в межах центру міста, що охороняється ЮНЕСКО.

 

Львів двічі занесено до Книги рекордів Гіннеса. Зокрема у Львові відкрили перший у світі Музей жиру, де зберігається найбільший серцевий жир. Його товщина 55 см, висота 85 см. Щороку у Львові триває фестиваль міста Пампуха. Взимку 2012 року організатори та учасники фестивалю виклали фотографію понад сім тисяч пончиків розміром 4 м на 10 м. Ця подія також була занесена до Книги світових рекордів.

 

Львів – це не лише туристичний, культурний та гастрономічний центр, а й студентська столиця Західної України. За статистикою, у місті навчаються понад 170 тисяч студентів у 26 вишах. Населення міста становить понад 800 тисяч жителів. Після початку військових дій у місто переїхало понад півмільйона людей. Тому сьогодні практично кожна шість осіб це студент. Місто приваблює молодь тим, що у Львові навчання відбувається у звичайному порядку. Тобто, студенти відвідують пари та мають можливість відчути всю красу навчання.

 

До речі, одним із цікавих фактів є те, що багато львів'ян пересуваються містом велосипедами. Як сьогодні часто пишуть у новинних сайтах України, що місто лева можна впевнено назвати велосипедною столицею України. Адже велосипедна інфраструктура тут активно розвивається, але нам ще є кудись рухатися.

 

Можливо, в ньому немає коледжів Ліги плющу, але Львів насправді є науковим містом із 10 університетами, 7 інститутами, 5 академіями та 27 коледжами. Перший університет в Україні, Академія єзуїтів, була заснована у Львові у 1661 році. Наразі, будучи найстарішим постійно діючим університетом в Україні, Львівський національний університет імені Івана Франка (відомого українського письменника, який тут навчався) також є серед найпопулярніших та найпрестижніших.