Ліплення з пластиліну, чи робота з гончарною глиною? Напевно складний вибір для новачка, а що якщо є третій варіант, цікавіший та оригінальніший - полімерна глина!
Полімерна глина це дуже популярний матеріал для прояву творчості. На сьогоднішній день все частіше в мережі зустрічаються фото ідей ліпки об'ємних малюнків на кружках, такі малюнки виготовляють саме з полімерної глини.
Не дарма на початку статті ми написали що важко обрати між пластиліном та гончарною глиною, адже полімерна глина https://100idey.com.ua/liplennja-ua/polimerna-glina-ua якраз являється золотою серединою між цими двома варіантами, вона перейняла від них певні особливості. Давайте розберемося трішки детальніше, розглянемо спорідненість полімерної, гончарної глини та пластиліну, поговоримо про те, де в повсякденності зустрічається цей матеріал та охарактеризуємо основні етапи створення виробу з полімерної глини.
В чому схожість полімерної, гончарної глини та пластиліну?
Перш за все всі ці матеріали використовуються в рукодільній справі для виготовлення об'ємних фігур. Наступним споріднюючим фактором є їхня текстура, у всіх вона м'яка. Однак, є особливість яка поділяє їх між собою, при роботі з пластиліном кінцевим етапом є вже готова виліплена фігурка яка залишається м'якою та може зламатись, проте тримає форму. А при створенні робіт з полімерної та гончарної глиною фінальною стадією є запікання, тобто після того як ми виліпили необхідні нам елементи чи цілісну фігуру нам потрібно закріпити її в печі, інакше вона не буде тримати форми та може легко поламатись.
Що можна зробити з полімерної глини?
Вироби з полімерної глини зустрічаються в нашому житті дуже часто. Такий вид глини використовують модниці, роблять з неї сережки, кулони, брошки, прикраси для волосся, виготовляють буси, браслети, іграшки, картини, рамки для фото, брелки та фігурки. Особливо цікавою сферою використання полімерної глини стало створення ляльок, це досить малорозвинений вид творчості адже тут потрібне вміння виліпляти деталізовані та дрібні елементи, при створенні реалістичних на людей ляльок використовують суху пастель https://100idey.com.ua/floristika-ua/pastel-ua/pastel-suha-ua, нею надають необхідний відтінок та колір глині. Не рідко з полімерної глини виготовляють квіти їх можна створювати як окремі вироби, а потім робити з них середки, підвіски, багато майстринь створюють маленькі будетики з полімерної глини нанизуюст кожну окрему квіточку на мідний дріт https://100idey.com.ua/osnovi-ta-instrumenti-ua/drit-ua/midnij-drit-v-kotushkah-ua.
Основні етапи створення виробу з полімерної глини
- Першим етапом являється процедура ліплення, тобто створення елементів. Зазвичай ліпку починають з простих деталей і поступово переходять до складних.
- Наступний крок - випікання. Якщо ви маєте справу з дрібними деталями, які в кінцевому результаті мають поєднуватись, то краще заздалегіть подбати про запікання.
- Третім етапом є: обезжирювання. Цю процедуру можна провести будь-яким засобом, частіше в якості обезжирювача використовують миючий засіб.
- Шліфування. Цей етап не являється основним, так як не всі вироби потребують шліфування, однак, якщо випадково на деталях вийшли нерівності, то за допомогою наждачного паперу їх можна з легкістю прибрати.
- Останнім фінальним етапом йде лакування. Після ліплення, запікання і шліфування, виріб необхідно покрити спеціальним лаком який надасть йому міцності та блиску.
Тепер ви розібралися з основними аспектами які необхідні для створення виробів з полімерної глини. Для створення свого першого виробу краще обрати набори з глини різного кольору, після напрацювання вміння ліпити якісні фігурки можна обирати полімерні глини які більші за розмірами та кольоровою гамою.