Рація – поширений засіб комунікації, який за своїми функційними особливостями залишається неперевершеним у деяких умовах. Хоч в Україні мобільний звʼязок розвивається шаленими темпами, у деяких місцевостях вишок досі немає й мабуть ще довго не буде.
Де використовують портативні радіостанції
Рації можна використовувати для організації комунікацій у групі. Прилади працюють на досить великій відстані (приблизно до 10 км), якість звʼязку – висока.
Мобільні радіостанції працюють будь-де: в горах та у печерах, в глухих місцевостях, де поблизу немає населених пунктів.
Рація дозволяє інформувати велике коло користувачів. З пристроєм немає потреби дзвонити або писати смс кожному члену групи. Те, що промовили у рацію, почує кожен, у кого є приймач. Доречі, подібне спілкування безкоштовне.
Постійні користувачі мобільних радіостанцій:
- рибалки, мисливці;
- грибники, збирачі лісових ягід;
- туристи, любителі активного відпочинку на природі;
- учасники дослідницьких експедицій, які відбуваються вдалині від населених пунктів;
- будівельники, яким треба координувати дії виконавців, наприклад, подавати команди оператору баштового крану;
- учасники вело- або автоколони, які повинні бути у курсі позаштатних ситуацій, що можуть виникнути на дорозі;
- спортсмени-альпинисти;
- охоронці у супермаркетах, на складах;
- правоохоронці на масових заходах, концертах;
- охорона VIP-персон і так далі.
За якими критеріями вибирають обладнання
Сучасні рації відрізняються за низкою параметрів. Широкий вибір зразків під будь-які потреби є в інтернет-магазині Allo у Дніпрі.
Критерії вибору:
- Є рації, на які потрібен дозвіл, але більшість моделей можна використовувати одразу після покупки. Якщо вам не потрібен спеціальний професійний прилад, вибирайте модель, для якої не передбачена ліцензія.
- Дальність звʼязку. Інформація надається в інструкції. Є моделі, що працюють на відстані 3 км, також можна купити рацію, яка працюватиме на відстані 10 км. Звичайно, чим більше можливості радіостанції, тим вона дорожче.
- Кількість каналів залежить від діапазону радіочастот. Є варіанти з 69 каналами. Для більшості користувачів вистачить 8-канальних рацій.
- Автономність. Акумулятор рації потребує дозарядження. Більшість моделей працюють у режимі розмов десь 8-20 годин. Є пристрої, які працюють на батарейках АА чи ААА.
Деякі прилади оснащені екраном – це зручно. Моделі преміум-класу передбачають голосове керування.
Радіостанції можуть мати функції шумозаглушення та кодування сигналу. Чим більше додаткових опцій, тим легше працювати у складних умовах.