Гаджети роблять життя, роботу, навчання сучасної людини простішими та комфортнішими. Деякі пристрої дають змогу контролювати стан здоров'я власника.
Фітнес-браслет допомагає стежити за самопочуттям, отримуючи повідомлення й звіти в разі виникнення найменших змін. Користувачі цього спортивного аксесуара іноді виявляють у себе порушення серцевого ритму або низьку сатурацію, вчасно звертаються до лікаря й проводять профілактику, а не лікують потім серйозні проблеми зі здоров'ям, пропустивши їх початок.
Фітнес-браслет — це комбінація сукупності датчиків, мікропроцесора та акумулятора, оформлена в стильний корпус зі змінними ремінцями. Браслети зазвичай можна змінювати, щоб адаптувати пристрій до будь-якого стильного образу.
У статті детально розглянемо можливості сучасних фітнес-трекерів.
1. Підрахунок кроків
Базова функція кожного фітнес-браслета. З огляду на кількість кроків гаджет за допомогою вбудованого акселерометра підраховує пройдену відстань і вказує середню кількість спалених калорій.
Лікарі рекомендують щоденно проходити 10 000 кроків для підтримки нормальної ваги та гарного самопочуття. Якщо у вас сидяча робота, то такий аксесуар допоможе стежити за тим, чи пройшли ви свою денну норму.
2. Моніторинг якості сну
Щоб організм якісно відновлювався, а хронічні хвороби не загострювалися, необхідно спати не менше ніж 6–8 годин на добу. Але грає роль не лише кількість, а також і якість сну. Якщо ви прокидаєтеся з відчуттям, що взагалі не спали, можна купити фітнес-браслет і дізнатися більше інформації про свій сон. Пристрій аналізує рухи тіла, пульс, сатурацію, на підставі чого формує звіти щодо чергування та тривалості глибокої та поверхневої фаз сну.
3. «Розумний» будильник
Технологія, яка відстежує фазність сну та на основі алгоритмів виявляє найкращий час для пробудження користувача. Цей момент наступає у фазі швидкого сну.
Тобто встановлювати час, коли задзвонить будильник, більше не потрібно. Додатковий приємний бонус: гаджет не дошкуляє гучною мелодією, а м’яко вібрує та дозволяє прокидатися легше й комфортніше.
4. Контроль частоти серцевих скорочень
Важлива функція, яка дозволяє відстежувати закономірне підвищення або патологічне збиття пульсу з нормального ритму.
Також ця можливість допоможе коригувати навантаження під час тренувань. За пульсу 130 ударів на хвилину спалюється жирове депо, а за вищих показників — вже м’язова тканина.
5. Кілька додаткових корисних функцій
Залежно від обраної моделі користувач може отримати цікаві можливості:
- визначення насиченості крові киснем;
- ЕКГ;
- вимірювання температури тіла;
- контроль за прийманням ліків за допомогою регулярних нагадувань;
- здійснення безконтактних платежів.
Купуючи фітнес-трекер, користувач отримує надійного помічника, який цілодобово контролюватиме стан здоров’я.