Безрамне скління з точки зору енергозбереження
Значна вигода, яку може принести безрамне скління балкона, було сформульовано дослідниками з Технологічного університету міста Тампере (Фінляндія): системи безрамного скління здатні вдвічі збільшити термін служби бетонного фасаду, який скло «захищає» від негативних впливів довкілля.
До того ж вчені з цього наукового закладу звернули увагу на іншу важливу перевагу безрамного скління балконів і терас. Йдеться про енергозбереження. Вчені з вищезазначеного університету поставили за мету з'ясувати, наскільки ефективно безрамне скління терас та балконів у контексті економії енергоспоживання. Встановлено, що в умовах холодного клімату Фінляндії встановлення системи безрамного скління дозволяє заощадити від 3,4% до 10,7% на опаленні квартири.
Звичайно, найвища ефективність досягалася у тому випадку, якщо скління балконів було застосоване до всіх квартир багатоповерхового будинку. Погодьтеся, що економія енергії до 10% - величина досить велика.
Якщо говорити про те, наскільки корисним і значущим може бути безрамне скління балконів, варто відзначити, що воно може в певному сенсі «реабілітувати» бетонні фасади житлових будівель, що застаріли. Йдеться про оновлення з архітектурної точки зору: скло виглядає свіжо та сучасно. Але безрамне скління балконів сприяє продовженню терміну служби бетонного фасаду і, як говорилося вище, підвищенню його енергоефективності. Освіжити фасад своєї домівки та зробити її більш енергоефективною ви можете на нашому сайті за посиланням: maleta.com.ua.
До того ж безрамне скління балконів має додаткову перевагу: воно перешкоджає появі протягів. Оскільки таке скління негерметично, воно дозволяє прохолодному повітрю надходити до приміщення без створення протягу. Дослідження та опитування показали, що власники балконів, засклених за допомогою безрамних систем, почуваються набагато комфортніше завдяки вищеописаному ефекту.
Такі дослідження визначення енергоефективності проводилися й інших країнах. Так, наприклад, німецькі вчені стверджують, що багатоповерхові житлові будинки в Берліні, на яких було встановлено безрамні системи скління балконів, споживали на 5,6% – 12,0% енергії менше, ніж інші багатоповерхівки. Середні показники з Німеччини становлять 8,2%, що перевищує результати досліджень у скандинавській країні. Найефективніше безрамне скління в контексті енергозбереження, якщо його встановлено на балконах та вікнах, що виходять на південь.