Насипати до склянки заварку, залити окропом й смакувати отриманий настій — класний, смачний, традиційний, але далеко не єдиний сценарій застосування чаю. Дочитавши статтю до кінця, дізнаєтесь ще декілька нетривіальних способів його використання.
Колір й користь для десертів
Кожен, кому доводилось проливати чай на одяг чи килим, знає про його без перебільшення блискучі фарбувальні здібності. А ще він будь-які солодощі перетворює ледь не на справжній хелсі-фуд. Тому заварюйте міцний синій чай Анчан й сміливо додавайте його до домашнього морозива, глазурі для печива або торта, смузі, молочних коктейлів й будь-чого, що на вашу думку виглядатиме гарнішим у різних відтінках синього. Таке фарбування абсолютно безпечне, а палітра кольорів необмежена, адже в Teaonline неймовірна колекція чаю матча, сублімованих фруктових пудр та сортів чаю, які так само володіють талантом фарбувати смачно, безпечно та стійко.
Апгрейд для косметики
Закладаємось, що ви сто разів бачили косметичні засоби — маски, креми, сироватки, шампуні — з зеленим чаєм у складі. А в останні роки провідні бренди полюбили ще й матча та додають його до цілих лінійок косметики. То чому б не спробувати так само? Вам потрібен лише якісний зелений матча, трішки води та засіб, з яким його змішаєте. Усе, що потрібно зробити — «приготувати» в долоні дрібку чаю, впорскнути потрібну дозу косметики й використовувати за призначенням. Такий актив точно зробить ваш щоденний догляд результативнішим!
Але матча — не єдиний варіант. Міцний настій листкового зеленого або чорного чаю високого ґатунку можна використовувати для вмивання та очищення шкіри замість тоніка чи сироватки. Лайфгак, якщо їдете в подорож й не можете/не хочете/не встигаєте взяти усі потрібні засоби з собою. Третя дієва чайна альтернатива — скраб із чаю та солі, який полюбляють красуні в деяких країнах. Потрібно просто змішати сіль середнього помелу та суху чайну заварку, й використовувати суміш, як звичайний скраб. Звісно, тут не потрібно брати чай пуер двадцятилітньої витримки — достатньо буде простого листового чаю гарної якості.
Незвичайна суміш для ванн
О, ви точно зустрічали або й навіть купувати ці фантастичні суміші для ванн. В них поєднують різні трави, магнієву сіль, глини, ефірні олії та інші компоненти, що допомагають розслабитись та зняти напругу. І можете сміливо додавати чай до таких сумішей задля помітнішого ефекту, в тому числі косметичного.
Людська шкіра — не панцир. Усе, що потрапляє на неї й не змивається впродовж декількох хвилин, опиняється в крові й обов'язково помандрує до печінки. Саме тому працює магнієва сіль. Й саме тому чаєм тіло можна напоїти навіть через шкіру. Зробити це можна двома шляхами. По-перше, додати сухого якісного листя до готової суміші, яку сиплете у воду. Але потім потрібна ще одна ванна, щоб змити листя.Тому другий шлях виглядає привабливішим — заваріть гречаний чай чи будь-який інший листковий, дочекайтесь міцного настою та виливайте у воду. Аби концентрація була вищою, варто брати порцію у 2 чи 3 рази більшу за ту, що потрібна для чаювання.
Чай загалом — ідеальний інструмент для будь-яких експериментів. Він і смачний, і корисний, і безпечний. Тому можете сміливо застосовувати запропоновані вище способи або вигадайте власні креативні варіанти для небанального застосування легендарного напою.