Не дивлячись на активне переведення паперового документообігу в електронну форму, письмове приладдя, зокрема ручки різних типів, все ще залишаються актуальними. Перш за все у сфері навчання. Але перш ніж купити ручки на сайті germes.one для учнів слід вибрати модель, яка найкращим чином забезпечить зручність навчального процесу, безпеку використання та буде сприяти формуванню каліграфічного почерку.
Класифікація ручок по типу чорнил та пишучого вузла
Об'єднання двох критеріїв в одній класифікації зв'язана з тим, що під кожен тип пігментної речовини був розроблений специфічний пишучий вузол. На даний момент магазини канцелярського приладдя можуть запропонувати наступні типи ручок:
- Чорнильна. Складається з пера (відкрите чи закрите) та механізму для набору та утримання чорнила. Механізм може бути шнековий або піпеточний. Більшість сучасних моделей оснащені механізмами, що передбачають встановлення одноразового чорнильного картриджа. Частіше поставляється у готових настільних наборах представницького класу.
- Лінер / капілярна. Пишучий вузол представляє собою тонку голку, що утримує та подає на папір рідке чорнило під дією капілярного ефекту. Характеризується надзвичайно тонкою 0,2-0,3 мм та чіткою лінією. Недоліком є необхідність писати з досить низькою швидкістю, щоб чорнило встигало подаватися через голку. Перевагою є можливість писати практично на будь-яких типах поверхонь, починаючи від офісного паперу і закінчуючи глянцевим чи кольоровим папером.
- Кулькова. Пишучим вузлом кулькових ручок є кулька діаметром 0,1-0,2 мм, яка завальцована в пустотілий металевий конус. Пігментна речовина представляє собою чорнило пастоподібної консистенції. Кулькова ручка має невеликий розхід пігментної речовини але вимагає певних зусиль (натискання) для нанесення ліній. Тому при тривалому використанні рука може втомитися. Ширина лінії варіюється в широкому діапазоні 0,3-1,0 мм.
- Гелева. Фактично, гелева ручка є одним з різновидів кулькової. Відмінність полягає у використанні чорнил, які мають гелеву (більш рідку) консистенцію. Основним елементом пишучого вузла є вольфрамова чи стальна кулька. Гелеве чорнило має цілий ряд переваг у порівнянні зі звичайним чи пастою:
- Стійкість до вологи;
- Швидко висихає;
- Подається рівномірно та у належній кількості, що дозволяє швидко писати.
З недоліків слід відмітити великий розхід гелевого чорнила, що спричиняє необхідність постійно докуповувати витратні матеріали.
- Масляна. Ручки з чорнилом на масляній основі є ще одним варіантом кулькової. Вони мають ті ж самі переваги, що і гелеві. Часто реалізуються у вигляді наборів, що складаються з декількох кольорів і використовуються для дитячої творчості.
Критерії вибору
Перш ніж купити ручку слід проаналізувати наступні фактори:
- Ергономіка – забезпечує зручність утримання. Для школярів, а тим більше першокласників, рекомендується купити моделі з гумовими накладками трикутної форми, що допоможуть закріпити навики правильного охвату;
- Товщина лінії – найбільш комфортною вважається 0,5-0,7 мм маркується символом M (Middle). Саме така товщина рекомендована для школярів. Більш тонкі лінії 0,35-0,4 мм маркуються символом F (Fine).
- Матеріал виготовлення корпусу - у більшості випадків це різні типи пластику. Моделі преміум-класу можуть бути виготовлені з металу, чи виробного каменю;
- Механізми. При придбанні ручок для учнів слід звернути увагу на звичайні моделі з ковпачками. Нажимні чи поворотні механізми використовуються, щоб сховати стержень з чорнилом та уникнути подальшого забруднення.