Вентиляція у ванній кімнаті – те, від чого залежить не тільки комфорт людини, а й термін служби сантехніки, меблів, декору. Підвищена вологість тут неминуча через призначення кімнати. Але це не означає, що з нею не треба боротися. Своєчасне відведення вологого повітря дозволить запобігти появі грибка, плісняви, іржі.
Витяжні вентилятори для ванної кімнати: правила вибору
Передусім, вентилятор для ванни повинен бути вологостійким – це одна з основних вимог до подібної побутової техніки. Якщо вибрати звичайну модель, вона швидко прийде в непридатність, адже її електроніка не буде захищена від вологи та її негативного впливу.
Також при виборі витяжного вентилятора для ванної зверніть увагу на такі характеристики:
- Продуктивність – орієнтуйтеся на те, що кратність повітрообміну для душових кімнат знаходиться в діапазоні від 7 до 9. Якщо ванна поєднана з туалетом, то показник підвищується до 8-10. Стандартна ванна кімната площею до 4 м2 потребує продуктивності вентилятора 100 м3\година.
- Тип вентилятора – невелике приміщення вимагає осьової чи канальної моделі.
- Вологозахист – пристрій повинен мати нею на рівні IP44 або 55. Останній варіант означає, що вентилятор буде захищений і від бризок. Якщо його потрібно ставити там, де на поверхню може потрапляти волога, варто вибирати саме 55 рівень.
- Наявність датчика вологості або таймера. Подібні опції дозволяють раціонально використовувати вентилятор. Він працюватиме лише тоді, коли це справді необхідно. За наявності датчика вологості вентилятор автоматично спрацює, коли показник перевищить норму. Якщо встановлено таймер, пристрій самостійно вимкнеться через заданий проміжок часу.
Витяжний вентилятор для туалету
Якщо потрібно забезпечити якісну вентиляцію для санвузла, то тут основним завданням є видалення неприємних запахів. Тому і вологозахист для такого пристрою не потрібний, краще звернути увагу на продуктивність. Кратність повітрообміну для санвузла – від 8 до 10. Вибирати потужніший варіант не варто – це призведе до зайвих витрат, а також може спричинити низьку температуру в санвузлі.
Рекомендуємо вибирати витяжний вентилятор із зворотним клапаном. Він не дасть віддаленому повітрі потрапляти назад до приміщення. Підійде модель із вбудованим таймером, щоб пристрій працював заданий час, не витрачаючи зайвого ресурсу
Більше товару: https://kipr.kiev.ua/.