Цього року через війну формат традиційного ЗНО змінений. Замість нього невдовзі випускники шкіл складатимуть національний мультипредметний тест. 

Детально про всі організаційні моменти НМТ розповів у своєму телеграм-каналі начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

«Детально про всі організаційні моменти НМТ – в трьох інфографіках. Збережіть їх собі. Бажаю всім удачі у складанні тесту. Все буде Україна», – зазначив Дмитро Лунін. 

Для складення НМТ визначено три сесії: 

основна: 18 липня – 10 серпня;

додаткова 16 – 20 серпня; 

спеціальна: 12 – 16 вересня.

Запрошення-перепустки на основну сесію надійдуть до 12 липня на інформсторінки зареєстрованих учасників. Буде вказано дату, час і місце проведення НМТ. Запрошення на додаткову сесію надійдуть до 12 серпня, на спеціальну – до 10 вересня.

Місце проведення НМТ – це спеціальні тимчасові екзаменаційні центри (ТЕЦ) в закладах освіти, які мають укриття.

Допуск до ТЕЦ припиняється за 10 хвилин до початку НМТ. Якщо учасник запізнився, він не може взяти участь. Визначайте маршрут заздалегідь.

Не забудьте документ, що посвідчує особу. Якщо учасник його не покаже, його не допустять до тесту. 

Як відбуватиметься НМТ?

Комп’ютерний онлайн-тест містить 60 тестових завдань: по 20 завдань з української мови, математики та історії України. Тривалість тесту – 120 хвилин. 

Учасники зможуть розпочати роботу над тестом із будь-якого блоку, зможуть повертатися до запитань того чи іншого блоку. Надати та/або зберегти відповідь можна протягом усього часу. 

Якщо під час іспиту прозвучить повітряна тривога, тестування призупинять, а його учасники мають перейти в безпечне місце. Після тривоги тестування продовжиться. Якщо тривога триватиме понад годину, учасники зможуть пройти тест під час додаткової сесії. 

Результати НМТ

Після проходження НМТ учасник отримає кількість тестових балів за кожний блок. Результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів, які використовуватимуть для конкурсного відбору, розмістять на інформсторінках учасників тестування до 12 серпня, додаткової сесії – до 21 серпня, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.